SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Unia przyspieszy hotspoty

Unia Europejska chce przyspieszyć rozwój bezprzewodowych sieci w Europie.

By tego dokonać Komisja Europejska udostępniła część pasma 5 GHz. Zdaniem Komisji, wykorzystanie pasma pozwoli na szybszą komunikację z publicznymi hotspotami na naszym kontynencie co pozwoli na szerszy rozwój usług wymagających szybkich połączeń i np. upowszechnienie technologii VoIP.

Nowe pasmo ma być dostępne zgodnie z założeniami Komisji do listopada tego roku. Wtedy to do zaleceń brukselskich urzędników mają dostosować się, przynajmniej w planach, kraje członkowskie. Podobne posunięcia, wspomina Reuters, można obserwować i w Japonii i w Stanach Zjednoczonych.

Komisja przewiduje, że liczba hotspotów w Zachodniej Europie sięgnie do końca tego roku poziomu 45 tys. Obecnie jest ich około 26 tys. W Regionie Azji i Pacyfiku działa 29,4 tys. punktów bezprzewodowej komunikacji z siecią, podczas kiedy w Stanach Zjednoczonych jest ich około 22,7 tys. Według Komisji, liczba osób wykorzystujących obecnie komunikację WiFi to około 120 mln. Przez kolejne trzy lata ma ona wzrosnąć do około 500 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Unia przyspieszy hotspoty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl