SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK wydał zgodę na połączenie Vistuli i Wólczanki

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek spółki Vistuli wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na połączeniu dwóch samodzielnych przedsiębiorców Vistula SA i Wólczanka SA.

Poinformowała Vistula w komunikacie we środę.

Spółki odzieżowe Wólczanka i Vistula 1 czerwca podpisały plan połączenia firm, który stanowi realizację postanowień porozumienia podpisanego przez zarządy obu spółek 29 marca tego roku.

Według niedawnych zapowiedzi zarządu, obie spółki spodziewają się,że na przełomie sierpnia i września zakończą swoją fuzję.

Parytet wymiany akcji przyjęty przez zarządy Vistuli i Wólczanki to 1,25. Oznacza to, że za każde 5 akcji Vistuli nowej emisji, akcjonariusze otrzymają 4 akcje Wólczanki.

Połączenie obu spółek wpłynie pozytywnie na całoroczny rachunek wyników. W tym roku będzie to 3,1 mln zł, a w 2007 roku 11,8 mln zł. Zarząd prognozuje też, że dzięki połączeniu, w 2007 roku nastąpi wzrost sprzedaży o 4,1 mln zł, redukcja kosztów sprzedaży o 1 mln zł. Spadną także koszty marketingu połączonych spółek. Poprawi to zysk operacyjny łącznie o 7,1 mln zł w całym 2007 roku.

Obecnie Vistula i Wólczanka mają łącznie sieć 164 punktów sprzedaży detalicznej.Do końca tego sieć ma się zwiększyć do 200 sklepów własnych i partnerskich. Według zapowiedzi zarządu, jeszcze w tym roku Vistula i Wólczanka chcą wejść na nowy rynek sklepów wielkopowierzchniowych (megastore) o powierzchni rzędu 500 m. kw.Jednym z celów przejęć jest firma, która operuje na masowym rynku ekonomicznym. Spółka jest w trakcie negocjacji i na razie nie zdradza szczegółów rozmów.

Po połączeniu akcjonariat połączonej firmy będzie wyglądał następująco: Supernowa Capital – 27,52%, PTE PZU – 16,19% PZU Asset Management – 14,57%,Credit Suisse Life&Pension – 5,21%. Bauer posiadać będzie 1,95%, a w wolnym obrocie znajdzie się 34,56% akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK wydał zgodę na połączenie Vistuli i Wólczanki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl