SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC wyda swoich klientów

Blady strach padł na holenderskich użytkowników sieci P2P.

Dostawcy internetu nie będą już mogli chronić danych osobowych swoich klientów, zasłaniając się prawem do prywatności klientów i tajemnica handlową.

Holenderski sąd nakazał firmie UPC udostępnienie danych osobowych, w tym adresu zamieszkania klientów agencjom ścigającym nielicencjonowaną wymianę plików objętych prawami autorskimi. Proces o bezwzględne udostępnianie danych osobowych wszczęła przeciw UPC fundacja BREIN, powołana do ścigania przypadków naruszania prawa do wartości intelektualnych.

UPC do tej pory odrzucało wszelkie żądania ujawnienia danych klientów, tłumacząc to naruszeniem prawa do prywatności. Jednak sąd w Amsterdamie stwierdził, iż nie nastąpi naruszenie prawa do prywatności, gdy właściciel, bądź organizacja reprezentująca właściciela praw autorskich udowodni, że dana osoba udostępnia pliki nielegalnie. Dodatkowo występujący z wnioskiem o udostępnienie danych osobowych musi wykazać, że osoba naruszająca prawo do ochrony wartości intelektualnych jest zarejestrowanym klientem danego dostawcy internetu.

UPC dostosuje się do wyroku po jego uprawomocnieniu oraz dostarczeniu przez BREIN wymaganych przez sąd dokumentów. Może się to okazać problematyczne, bo jak udowodnić, że przy komputerze siedział w danym momencie Jacek, który jest zarejestrowany jako klient UPC i płaci abonament, a nie Placek, który odwiedził brata z twardym dyskiem na USB? Nie wspominając o możliwości wpięcia się przez obce osoby w sieć WiFi danego abonenta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC wyda swoich klientów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl