SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Urban przegrał z "Rzeczpospolitą"

Symboliczna złotówka i oświadczenie z przeprosinami

Oświadczenie z przeprosinami i po symbolicznej złotówce dla każdego z 16 dziennikarzy "Rzeczpospolitej" dotkniętych publikacją w tygodniku Urbana. Taki jest wynik ugody, do której zawarcia doszło wczoraj przed warszawskim Sądem Okręgowym.

W ubiegłym roku w lipcowym numerze tygodnika "Nie" opublikowano materiał pod tytułem "Skrobiąc ČRzepęÇ". Chodzi o list, w którym krytykowano działania podejmowane przez kierownictwo redakcji "Rzeczpospolitej". Jego autorstwo przypisano "pracownikom działu politycznego" naszego dziennika. Tymczasem żaden z dziennikarzy nie wysłał listu do Urbana. Dziennikarze żądali sprostowania.

Na łamach "Nie" pojawiło się oświadczenie podpisane przez 16 dziennikarzy "Rz". Piszą w nim, że: nigdy nie wysyłali do "Nie" żadnego listu; nikt z redakcji tygodnika nie rozmawiał z nimi, by potwierdzić jego autentyczność i autorstwo; domagają się sprostowania; zastrzegają sobie prawo wystąpienia na drogę sądową o ochronę dóbr osobistych. Owo oświadczenie-sprostowanie Urban opatrzył komentarzem, w którym przyznał, że nie sprawdził, kto jest autorem anonimu. Dziennikarze wystąpili do sądu. - Powodowie, znani dziennikarze, nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek wielokropki wokół swojej zawodowej wiarygodności - pisał w pozwie mec. Jerzy Naumann, pełnomocnik dziennikarzy. Żądali opublikowania oświadczenia, przeprosin i po symbolicznej złotówce dla każdego z dotkniętych dziennikarzy. Po 3 rozprawach wczoraj doszło do zawarcia ugody. Oświadczenie, którego żądali ma się ukazać na pierwszej stronie "Rzeczpospolitej" i "Nie". Dziennikarze dostaną też po symbolicznej złotówce.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urban przegrał z "Rzeczpospolitą"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl