SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

URTiP wybrał trzy firmy w przetargu na radiowy dostęp do telefonii stacjonarnej

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) wybrał trzy podmioty - Netia Globe SA, Netia Świat SA oraz NASK - w postępowaniu przetargowym na trzy rezerwacje częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz dla systemów radiowego dostępu abonenckiego w sieciach stacjonarnych.

„Na wnioski złożone przez zwycięskie firmy, Prezes URTiP wyda decyzje o dokonaniu rezerwacji częstotliwości. Z chwilą otrzymania tej decyzji każdy z podmiotów będzie mógł uruchomić własną sieć i rozpocząć świadczenie usług” – czytamy w komunikacie URTiP.

„Każda rezerwacja obejmuje parę kanałów dupleksowych o szerokości 2x3,5 MHz każdy, tj. łącznie 14 MHz widma radiowego, do wykorzystania w okresie do 31 grudnia 2020 r.” – czytamy dalej.

URTiP podał, że w przetargu oferenci zadeklarowali następujące kwoty jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości: Netia Globe – 13,10 mln zł, Netia Świat – 7,10 mln zł, a NASK – 4,70 mln zł.

„Wszystkie trzy oferty osiągnęły minimum kwalifikacyjne wynoszące 350 punktów. Netia Globe uzyskała 628,357 pkt, Netia Świat – 463,151 pkt, a NASK – 371,758 pkt” – głosi komunikat.

To już drugi przetarg na rezerwację częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz dla sieci ogólnopolskich. W pierwszym, rozstrzygniętym w grudniu 2004 r. spółki E-internets i Polska Telefonia Cyfrowa otrzymały po cztery kanały o szerokości 3,5 MHz każdy w zakresie 3,6-3,8 GHz, natomiast NASK – dwa kanały.

W poniedziałek URTiP poinformował, że we wrześniu br. planuje rozpoczęcie trzeciego etapu zagospodarowywania pasma 3,6-3,8 GHz, tj. ogłoszenie i przeprowadzenie 317 przetargów powiatowych na rezerwację częstotliwości dla lokalnych stacjonarnych sieci bezprzewodowego dostępu do internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: URTiP wybrał trzy firmy w przetargu na radiowy dostęp do telefonii stacjonarnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl