SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

USA i Białoruś największymi spamerami na świecie

Z nowego raportu firmy Sophos wynika, że najwięcej spamu wysyła się ze Stanów Zjednoczonych oraz Białorusi.

USA i Białoruś największymi spamerami na świecie

Autorzy rankingu państw, w których generuje się najwięcej spamu - tak zwanego „rankingu parszywej dwunastki” - zwracają uwagę na to, że choć Stany Zjednoczone niezmiennie pozostają liderem, wyraźnie rośnie liczba niechcianych wiadomości wysyłanych z dawnych republik radzieckich. W dwunastce znalazły się cztery kraje byłego ZSRR. Obok Białorusi obecne są jeszcze Kazachstan, Ukraina i Rosja. Łącznie te państwa generują aż 23,1 procenta światowego spamu.

Jeszcze w zeszłym roku Polska znajdowała się w pierwszej dziesiątce „parszywej dwunastki” Sophos. Tym razem udało nam się znaleźć poza rankingiem. Pojawiły się w nim natomiast dwa nowe kraje - Ukraina i Argentyna, które zastąpiły Francję i Peru - ta para była obecna wśród dwunastu największych spamerów jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Gdyby przeliczać liczbę spamerskich wiadomości na jednego mieszkańca, nie cały kraj, zdecydowanym liderem byłaby wówczas Białoruś. Na podium stanęłyby się również Kazachstan i Urugwaj. Poza „parszywą dwunastką” znalazłyby się natomiast Chiny, Indie i Stany Zjednoczone, które wspólnie generują ponad 20 procent globalnego spamu.

- Należy pamiętać, że ranking parszywej dwunastki nie mówi nam z jakiego dokładanie miejsca pochodzi spam” - powiedział Paul Ducklin, specjalista od zabezpieczeń Sophos „W zestawieniu widzimy jedynie jak spam jest przekazywany od przestępców do ich potencjalnych ofiar.  Nawet jeśli przestrzegamy prawa i mieszkamy w najbardziej praworządnym państwie to jeśli nie zachowujemy podstawowych zasad bezpieczeństwa na prywatnym komputerze pomagamy naszemu krajowi znaleźć się na liście parszywej dwunastki. Bezpieczeństwo zaczyna się w domu  - przekonuje Paul Ducklin, specjalista od zabezpieczeń Sophos.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: USA i Białoruś największymi spamerami na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl