SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„USA Today”, „Los Angeles Times” i „Chicago Tribune” pod jednym dachem - Gannett za 673 mln dolarów przejmuje Tronc

Koncern medialny Gannett przejmie grupę wydawniczą Tronc stanowiącą wcześniej część Tribune Publishing. Kwota transakcji ma wynosić 673 mln dolarów. Negocjacje w sprawie akwizycji trwały od wiosny 2016 roku.

Article

Informacje na temat przejęcia nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez strony transakcji, źródłem doniesień na ten temat jest serwis Politico oraz kilka innych amerykańskich mediów.

Gannett Co. jest amerykańskim koncernem wydawniczym, do którego należą takie tytuły jak „USA Today”, „Detroit Free Press” oraz „Milwaukee Journal Sentinel”.

Tronc to firma wyłoniona w 2014 r. ze struktur koncernu Tribune Publishing, która obecnie wydaje w USA kilka gazet regionalnych, m.in. „Los Angeles Times”, „Chicago Tribune” i „Baltimore Sun”.

Według nieoficjalnych informacji kwota przejęcia Tronc ma oscylować wokół 673 mln dol. Negocjacje w sprawie przejęcia toczyły się już od kilku miesięcy i napotykały na silny opór kierownictwa Tronc.

Jeszcze w lecie br. menedżerowie wydawnictwa utrzymywali w rozmowach z mediami, że firma nie jest na sprzedaż. Obecnie Tronc nie jest wydawnictwem dochodowym - w ub.r. zanotowało stratę na poziomie 2,8 mln dol.

Dołącz do dyskusji: „USA Today”, „Los Angeles Times” i „Chicago Tribune” pod jednym dachem - Gannett za 673 mln dolarów przejmuje Tronc

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl