SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uwaga na Google!!!

Wyszukiwarki internetowe - takie jak np. Google - budzą coraz więcej wątpliwości organizacji zajmujących się ochroną naszej prywatności

Okazuje się, że coraz więcej danych na nasz temat trafia do sieci... I to danych, ktorych ujawniać nie chcemy. Załóżmy, że podajemy komuś imię i numer telefonu, ale niekoniecznie chcemy, aby wiedział o nas więcej. Jeśli w Waszyngtonie wprowadzimy numer do wyszukiwarki, po chwili pokaże nam nie tylko imię i nazwisko, ale także adres a nawet mapkę jak najkrócej tam dotrzeć.
 
Dotyczy to oczywiście numerów obecnych w książce telefonicznej, ale numery telefonów podaje się tam przy różnych okazjach, czasem nawet w sklepie i jeśli ktoś podsłucha wiele o nas wie.
 
Jak pisze "The Washington Post" sprawa może być jeszcze poważniejsza, gdyż wyszukiwarki pozwalają czasem np. na dostęp do poufnych dokumentów, numerów konta bankowych czy kart kredytowych, czasem dokumentów medycznych, czasem wojskowych.
 
Rośnie armia entuzjastów, którzy wymieniają się sposobami jak legalnie dotrzeć w miejsca, o których właścicielom nawet się nie śniło, że będą ogólnie dostępne. Oczywiście nie powinny być. Problem jednak w tym, że czasem błędna konfiguracja serwera, czasem brak odpowiedniego zabezpieczenia sprawia, że coś wycieka a jeśli trafi na celownik wyszukiwarki ciężko będzie to już ukryć.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uwaga na Google!!!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl