SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uwaga - nowy komórkowy Trojan

Nowy koń trojański może bardzo łatwo przenieść się z telefonu komórkowego wprost do komputer PC.

Trojan został rozpoznany jako Cardtrap.A. Infekuje telefony komórkowe oraz urządzenia PDA wyposażone w system operacyjny Sambian. Rozprzestrzenia się za pomocą wiadomości wysyłanych np. poprzez port bluetooth.

Koń Trojański posiada mechanizm, dzięki któremu w karcie pamięci telefonu zostają umieszczone dwa robaki, których celem jest przyszłe zainfekowanie PC. Wspomniane robaki to Win32/Padobot.Z oraz Win32/Rays. Przedostają się one do komputera dzięki specjalnemu plikowi, który automatycznie uruchamia się podczas próby przesłania danych z telefonu komórkowego do pamięci komputera.

Typowa reakcja użytkownika telefonu zainfekowanego Cardtrap.A jest przełożenie karty pamięci z komórki do komputera PC, w celu skopiowania na nią specjalnego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania. Właśnie o takie zachowanie chodziło twórcy Cardtrap.A. To właśnie wtedy komputer jest infekowany dwoma wspomnianymi wyżej robakami.

Jak powiedział Mikko Hypponen, szef działu badań F-Secure, to pierwszy taki przypadek, kiedy komórkowy koń trojański zagraża komputerom PC. Cardtrap.A może infekować urządzenia posiadające Symbian 60 0S, w tym produkty Nokii, Panasonica, Sendo oraz Siemensa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uwaga - nowy komórkowy Trojan

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl