SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uznanie dla "Tygodnika Powszechnego"

Nagroda dla "Tygodnika Powszechnego" od Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich.

Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich przyznał redakcji „Tygodnika Powszechnego” Nagrodę Dialogu 2005 za „wybitne zaangażowanie na rzecz dialogu pomiędzy narodami, religiami i kulturami w Europie oraz pogłębianie relacji polsko-niemieckich”.

            Nagrodę przyznało jury składające się z członków kuratorium oraz zarządu Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich. Federalny Związek jest organizacją pozarządową, zrzeszającą ponad pięćdziesiąt działających w gminach, miastach i landach Towarzystw Niemiecko-Polskich. Przewodniczącą kuratorium jest prof. Rita Süssmuth, była prezydent Bundestagu, jej zastępcami są: Hans-Dietrich Genscher oraz Hans Koschnick. Przewodniczącą Federalnego Związku jest dr Angelica Schwall-Düren, posłanka do Bundestagu.

            Nagrodę Dialogu, która ma być przyznawana co roku, otrzymujemy jako pierwsi. W ten sposób jury ma zamiar podkreślić – w 40. rocznicę wymiany listu biskupów – nie tylko historyczną rolę redakcji „TP” w procesie pojednania polsko-niemieckiego, ale także uhonorować dzisiejszą pracę redakcji. W liście dr Angeliki Schwall-Düren i Basila Kerskiego na ręce redaktora naczelnego „TP” czytamy, że obok zasług ks. Adama Bonieckiego oraz Jerzego Turowicza, Józefy Hennelowej, Krzysztofa Kozłowskiego i Mieczysława Pszona, ważnym argumentem dla jury była praca redaktorów młodszej generacji, szczególnie Wojciecha Pięciaka i Marka Zająca, a także niemieckiego korespondenta „TP” – Joachima Trenknera.

            Wręczenie Nagrody Dialogu (dyplomu honorowego i pracy mieszkającej w Berlinie Lidii Karbowskiej) odbędzie się podczas tegorocznego zjazdu Towarzystw Niemiecko-Polskich, który pod tytułem „Sąsiedztwo w centrum Europy” odbędzie się w dniach od 7 do 9 października 2005 r. w Bad Zinnowitz na wyspie Uznam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uznanie dla "Tygodnika Powszechnego"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl