SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vistula&Wólczanka planuje 513 mln zł przychodów

Vistula & Wólczanka planuje po przejęciu Galerii Centrum osiągnięcie w przyszłym roku 513 mln zł przychodów.

Przejęcie sieci ma też pozwolić na zwiększenie zysku operacyjnego firmy o 28,2-43,0 mln zł do 2009 roku, zapowiada prezes spółki Rafał Bauer. Aby sfinansować rozwój sieci Galerii Centrum, V&W przeprowadzi emisję akcji.

„Na połączeniu z Galerią Centrum chcielibyśmy zaoszczędzić w ciągu 2 lat od 28,2 do 43,0 mln zł” – powiedział Bauer podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Dodał, że Galeria Centrum dobrze wpisuje się w strategię V&W, ponieważ pozwala na zwrócenie się do klienta masowego przy wykorzystaniu sklepów o dużej powierzchni.

Oszczędności mają wynikać m.in. z obniżenia kosztów zakupów, optymalizacji asortymentu i zwiększenia siły marki. Proces połączenia Vistula&Wólczanka z Galerią Centrum łącznie z połączeniem prawnym ma się zakończyć do połowy przyszłego roku.

Prezes poinformował, że do końca 2008 roku powstanie 12 nowych sklepów pod marką Galeria Centrum. Restrukturyzacja istniejących sklepów oraz otwieranie nowych ma być sfinansowana emisją akcji.

„Na 17 listopada mamy zaplanowane walne. Chcemy podwyższyć kapitał o 10% i skierować ofertę do inwestorów kwalifikowanych. Środki posłużą głównie na modernizację obecnych sklepów Galerii Centrum i wyposażenie nowych” – powiedział Bauer.

V&W podała, że w ciągu 12 miesięcy do końca sierpnia 2006 roku Galeria Centrum miała 209 mln zł przychodów oraz 6,4 mln zł EBITDA. Spółka odnotowała w tym okresie stratę, ale Vistula&Wólczanka nie podała jej wielkości.

Bauer powiedział, że liczy, iż w 2006 roku przychody Galerii Centrum będą nieco wyższe niż w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) będzie na zbliżonym poziomie.

Vistula&Wólczanka zakłada, że w 2007 roku osiągnie 513 mln zł przychodów. Całkowita powierzchnia sprzedażowa wzrośnie do 60 tys. zł. O zakładanych na przyszły rok zyskach poinformuje w prognozie, która ma być opublikowana w grudniu.

Vistula&Wólczanka nie rezygnuje z kolejnych przejęć. Jednak nie nastąpią one szybko.

„Do kolejnego przejęcia będziemy gotowi najwcześniej za pół roku” – powiedział Bauer.

W I połowie 2006 roku skonsolidowany zysk netto Vistuli wyniósł 4,72 mln zł wobec 7,25 mln zł rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 70,52 mln zł wobec 65,69 mln zł rok wcześniej. Natomiast Wólczanka miała 1,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 132 tys. zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 49,61 mln zł wobec 42,62 mln zł rok wcześniej. Spółki połączyły się latem tego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vistula&Wólczanka planuje 513 mln zł przychodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl