SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

VoD.pl na czele, w dół Iplex.pl, rekord Ipla.tv (analiza serwisów VoD)

Należący do Grupy Onet.pl VoD.pl to najpopularniejszy polski serwis z filmami, serialami i programami tv na żądanie. Przez ostatnie półtora roku osiągnął spory wzrost odwiedzalności, tak samo jak Ipla.tv, za to dużo straciły aplikacja Ipla i Iplex.pl. Ipla i Player.pl słabsze wyniki notują w wakacje i zimą, poza sezonami telewizyjnymi.

Article

VoD.pl w ub.r. osiągnął znaczący wzrost liczby użytkowników: w I kwartale miał 2,6-2,8 mln, w kwietniu - 3,2 mln, w lipcu - 3,6 mln, we wrześniu - 3,7 mln, a do listopada - powyżej 3,8 mln, z rekordowym 3,94 mln w lutym br.

Liczba odsłon z ok. 33 mln z styczniu i marcu ub.r. zmalała poniżej 30 mln w okresie letnim (od czerwca do sierpnia), ale w kolejnych miesiącach wynosiła od 33,9 mln do 37,8 mln (ten drugi wynik zanotowano w styczniu br.).

Wyraźnie zmalał natomiast średni czas spędzany w serwisie przez użytkownika. Od stycznia  do lipca ub.r. spadł ze 125 do 59 minut, by w kolejnych miesiącach wynosić powyżej 60 minut, a w styczniu br. nawet powyżej 70 minut.


TVNplayer.pl w styczniu i lutym ub.r. miał 0,8-1 mln użytkowników, od czerwca do sierpnia - 0,8-1,1 mln, a w grudniu ub.r. i styczniu br. - 1,2-1,3 mln. Za to od września do listopada ub.r. odwiedziło go po 2-2,26 mln internautów, a w marcu br. (już jako Player.pl) - 1,9 mln.

W takim samym cyklu zmieniała się liczba odsłon wykonywanych w serwisie. W lipcu ub.r. ich liczba wyniosła jedynie 18,4 mln, a od grudnia ub.r. do lutego br. - 28,1-29,5 mln, natomiast w marcu ub.r. - rekordowe 72,8 mln, we wrześniu i październiku ub.r. - 65-67,8 mln, a w marcu br. - 51,6 mln.

Również czas spędzany na stronie przez przeciętnego użytkownika najniższy był latem ub.r. (w sierpniu wyniósł tylko 5 godzin i 57:36 minuty) oraz na przełomie zeszłego i tego roku (ponad 7 godzin).

Wyniki z lutego br. gdy TVNplayer.pl przekształcił się w Player.pl, to zsumowane liczby użytkowników i odsłon obu stron.


Zgodnie z cyklem wiosennych i jesiennych ramówek telewizyjnych oraz przerw między nimi układa się też odwiedzalność Ipla.tv. W styczniu i lutym oraz od czerwca do sierpnia ub.r. serwis odwiedzało poniżej miliona internautów (w sierpniu jedynie 682,6 tys.), a od grudnia ub.r. do lutego br. - 0,85-1 mln. Liczba odsłon w styczniu i od czerwca do sierpnia ub.r. oraz w lutym br. wynosiła poniżej 20 mln (a w sierpniu ub.r. tylko 10,1 mln), za to od marca do maja zeszłego i tego roku - 28,1-30,9 mln. Rekordowy wynik zanotowano w maju br.

W lipcu i sierpniu ub.r. użytkownicy korzystali z witryny średnio krócej niż przez półtorej godziny. Natomiast od grudnia ub.r. ten wskaźnik stopniowo rósł, by w kwietniu i maju br. po raz pierwszy przekroczyć cztery godziny.


Z aplikacji Ipla w marcu ub.r. skorzystało rekordowe 2,35 mln internautów, natomiast w czerwcu, wrześniu i grudniu ub.r. - nieco ponad 1,6 mln. Za to w lipcu i sierpniu ub.r. oraz kwietniu i maju br. aplikacja miała o 1,1-1,2 mln, natomiast w lutym br. - tylko 854,6 tys.

Liczba uruchomionych aplikacji Ipla najwyższa była na początku ub.r. - od stycznia do kwietnia wynosiła 2,7-2,9 mln. Potem tylko w grudniu ub.r. przekroczyła 2,5 mln, a w lutym br. zmalała do 2 mln.

Średni czas uruchomienia każdej aplikacji rekordową długość (92 godziny) osiągnął w grudniu ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: VoD.pl na czele, w dół Iplex.pl, rekord Ipla.tv (analiza serwisów VoD)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arek
Ipla jest o tyle praktyczna, że można z niej korzystać poza limitem w necie mobilnym w cp. Pewnie też z tego bierze się jej wzrost popularności.
odpowiedź
User
DragonFly
Testowałem po troche każdego z wymienionych tutaj serwisów. Ostatnio próbowałem trochę jeszcze HBO GO bo w polsacie dodali do dekoderów - całkiem fajne, ale jednak ipla wśród tych wszystkich jest dla mnie numerem jeden. Odkąd należy do co trzyma bardzo dobry poziom.
odpowiedź
User
Bastek
Fakt, w CP jest w dekoderze i ipla, i HBO Go, więc można oglądać nie tylko to, co jest na bieżąco w tv, ale też wiele innych ciekawych rzeczy. No i jest też VoD CP, chociaż z tego jeszcze nie korzystałem, przyznam szczerze :D
odpowiedź