SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W 2017 r. Huawei sprzedał 153 miliony smartfonów, przychody w górę o 15 procent

W 2017 roku koncern Huawei sprzedał na całym świecie 153 miliony swoich smartfonów i zanotował przychody przekraczające 91 miliardów dolarów. Według zapowiedzi Kena Hu, szefa Huawei koncern ma ambicje zarabiania w przyszłości setek miliardów dolarów.

Article

Informacje temat niektórych wyników osiągniętych przez Huawei w ub.r. podał Ken Hu, CEO koncernu w noworocznym liście opublikowanym w internecie.

W ub.r. Huawei sprzedał na całym świecie 153 mln swoich smartfonów, także tych oferowanych pod marką Honor. To dało koncernowi pozycję lidera wśród dostawców smartfonów w Chinach oraz przyniosło mu 10-proc. udział w globalnym rynku tych urządzeń.

W ub.r. przychody Huawei wyniosły 91,2 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 15 proc. Szef koncernu zaznaczył, że ambicją całego zespołu jest osiąganie wyników finansowych mierzonych w setkach miliardów.

Ken Hu w swoim liście poświęcił sporo uwagi ofercie firmy skierowanej na rynek korporacyjny. Ujawnił, że w ub.r. 197 firm notowanych w zestawieniu Global 500 magazynu „Fortune” wybrało chiński koncern jako dostawcę rozwiązań służących do cyfrowej transformacji. Ken Hu zaznaczył też uruchomienie przez Huawei wielu rozwiązań skierowanych do biznesu opartych na chmurze obliczeniowej.

Szef Huawei zapowiedział, że wśród najważniejszych zadań firmy w 2018 r. będzie, oprócz wprowadzania kolejnych nowych technologii większa dbałość o zarządzanie kryzysowe oraz globalny wizerunek marki.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2017 r. Huawei sprzedał 153 miliony smartfonów, przychody w górę o 15 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl