SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W czwartek startuje TV Trwam

Telewizja Trwam zaczyna nadawanie regularnego programu

W czwartek 12 czerwca Telewizja Trwam ma zacząć nadawanie regularnego programu - powiedział na antenie Radia Maryja szef rozgłośni i telewizji o. Tadeusz Rydzyk.

Uroczysta inauguracja odbędzie się 10 czerwca w Drohiczynie podczas uroczystości z okazji 750-lecia Zjazdu Drohiczyńskiego i 4. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Podlasiu. Prowincjał ojców redemptorystów o. Zdzisław Klafka powiedział KAI, że Telewizja Trwam będzie transmitowała tę uroczystość.

TV Trwam ma rozpocząć regularne nadawanie programu w czwartek 12 czerwca. Początkowo program ma być emitowany od godziny 18 do około 21.30, a następnego dnia powtarzany o godzinie 9.

Stałym punktem programu TV Trwam będzie od czwartku 12 czerwca codzienna transmisja Apelu Jasnogórskiego z częstochowskiej kaplicy Cudownego Obrazu. Na Jasnej Górze przygotowane jest specjalne studio i są już zainstalowane kamery, które będą przekazywały obraz i dźwięk do Torunia.

- Będziemy zaczynali powoli, tak jak w Radiu Maryja - zapowiedział o. Rydzyk Radiu Jasna Góra.

Redemptorysta podkreślił, że TV Trwam nie rozpocznie działalności z pełnym, 24-godzinnym programem. To będzie telewizja "budowana jak gmach, z małych cegiełek".

- Na początku pojawią się niewielkie bloki programowe. W tej chwili szukamy odpowiedzialnych ludzi, którzy pomogą nam poprowadzić telewizję - powiedział.

O. Rydzyk w rozmowie z Radiem Jasna Góra zapewnił, że Telewizja Trwam będzie się kontaktować na żywo z widzami.

- Niektórzy nazywają to interaktywnością, ale ja dialogiem. Przecież przygotowujemy telewizję dla widzów - powiedział dyrektor toruńskiej rozgłośni.

TV Trwam to przedsięwzięcie komercyjne, więc - inaczej niż Radio Maryja - będzie nadawać reklamy. 60 proc. repertuaru TV Trwam stanowić będą programy edukacyjno-religijne, ok. 13 proc. - filmy; pojawią się także programy o charakterze poradnikowym, publicystyka i newsy (dziennik o godz. 21.15).

TV Trwam początkowo miała ruszyć w Wielkanoc, ale - jak wyjaśniał o. Rydzyk w radiu - nie zawarto na czas umów z telewizjami kablowymi. Od 31 maja telewizja nadaje codzienną emisję próbnych programów z kaset.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W czwartek startuje TV Trwam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl