SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W każdej redakcji agentura SB

Jak wynika z ustaleń historyków, w prawie każdej redakcji działała agentura SB; do dziś w zawodzie pozostają dziennikarze zwerbowani do współpracy z bezpieką w latach 80.

Zdaniem "Naszego Dziennikika"  otwarcie archiwów IPN i ujawnienie materiałów zgromadzonych na temat dziennikarzy przez SB - co może nastąpić w marcu - zagrozi karierze i reputacji zawodowej części z nich.

Trudno się oprzeć wrażeniu, pisze "Nasz Dziennik", że powielane w niektórych mediach, często słabo udowodnione oskarżenia o rzekomą współpracę części duchownych z SB mają na celu odwrócenie uwagi od środowiska dziennikarskiego i skompromitowanie idei lustracji w myśl hasła "przecież każdy kolaborował".

W Instytucie Pamięci Narodowej, informuje gazeta, prowadzone są już prace naukowe mające ustalić zakres współpracy środowisk dziennikarskich z SB. Wyniki mogą być wstrząsające. Według informacji, do jakich dotarł "Nasz Dziennik", dziennikarze byli po duchownych najbardziej inwigilowanym i rozpracowywanym przez bezpiekę środowiskiem w PRL.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W każdej redakcji agentura SB

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl