SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Walka o ośrodki regionalne TVP

11 ofert na cztery stanowiska dyrektorskie w regionalnych ośrodkach TVP

Do TVP wpłynęło jedenaście ofert na stanowiska dyrektorskie w czterech regionalnych ośrodkach telewizji publicznej - poinformował rzecznik zarządu TVP Jacek Snopkiewicz.

Chodzi o ośrodki w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie dyrektorom kończą się lub już skończyły kontrakty o pracę.

W listopadzie zarząd TVP podjął decyzję o rozpisaniu na te stanowiska otwartych konkursów. Ogłoszenia ukazały się w ogólnopolskiej prasie.

Według Snopkiewicza, najwięcej osób, bo aż cztery, jest zainteresowanych stanowiskiem dyrektora ośrodka terenowego w Krakowie, trzy osoby ubiegają się o stanowiska w OTV Katowice, po dwie w pozostałych oddziałach, czyli w Poznaniu i Wrocławiu.

Otwarcie ofert przez komisję konkursową nastąpi nie wcześniej niż 11 grudnia.

Wyłonionych w konkursie kandydatów musi zatwierdzić Rada Nadzorcza TVP. Jeśli Rada tego nie zrobi, zarząd może rekomendowane przez siebie osoby powołać jedynie na funkcje p.o. dyrektorów. Tymczasem niektórzy członkowie RN uważają, że dopóki nie będzie nowego zarządu (trwa konkurs na stanowiska w zarządzie TVP), nie powinno się powoływać nowych dyrektorów ośrodków regionalnych.

W najbliższych dniach zarząd TVP ogłosi otwarty konkurs na stanowiska szefów: Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych i Zespołu Transportu Samochodowego. Początkowo zakładano, że konkurs będzie miał charakter zamknięty i będzie w pierwszej kolejności skierowany do pracowników TVP. Zarząd wycofał się z tej koncepcji.

Najprawdopodobniej nie będzie konkursu na stanowisko szefa Teatru Telewizji. Jest jednak kandydat - były dyrektor artystyczny Teatru Małego w Warszawie Paweł Konic.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Walka o ośrodki regionalne TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl