SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wars spodziewa się zysku netto w wysokości ok. 1 mln zł w 2010 r.

Spółka Wars, prowadząca obsługę podróżnych w pociągach, spodziewa się, że w 2010 roku wypracuje zysk netto na poziomie wyniku uzyskanego w 2009 roku, czyli ok. 1 mln zł, poinformował w czwartek prezes Krzysztof Supa.

Wars spodziewa się zysku netto w wysokości ok. 1 mln zł w 2010 r.

"Spodziewamy się, że wynik netto za 2010 rok będzie na poziomie 2009 roku, kiedy wyniósł ok. 1 mln zł" - powiedział Supa w czwartek po konferencji prasowej. Dodał, że zysk netto zarówno z 2009 jak i 2010 roku będzie przeznaczony na pokrycie straty z lat ubiegłych wynoszącej obecnie ponad 3 mln zł.

Według wstępnych wyników Wars wypracował w 2009 roku 1,2 mln zł zysku ze sprzedaży, przy 2,5 mln zł zysku przed amortyzacją nakładów na modernizację wagonów i 58,4 mln zł przychodów ze sprzedaży. W 2008 roku było to odpowiednio: 2,0 mln zł, 2,2 mln zł i 55,6 mln zł.

Prezes Supa poinformował, że w 2010 roku spółka nie przewiduje ponoszenia nakładów inwestycyjnych o dużej wartości, w porównaniu do lat 2008-2009 kiedy wydała ze środków własnych ponad 3 mln zł na modernizację wagonów. "Na 2010 rok zostało do liftingu 18 wagonów restauracyjnych, które zostaną zmodernizowane za pieniądze ich właściciela - spółki Intercity" - powiedział.

W czwartek Wars przedstawił plan rozwoju na 2010 rok. Strategia powstała w oparciu o wyniki badań GfK Polonia, dotyczące satysfakcji klientów. "Celem nadrzędnym naszych działań jest pełna satysfakcja klientów" - podkreślił prezes.

Wars zdecydował m.in., że od lutego pasażerowie korzystający z usług wagonów gastronomicznych będą mogli używać laptopów, jednak poza porą śniadaniową oraz porą lunchową. Spółka wprowadzi też nowe menu - inne w ofercie wiosennej, a w ofercie jesienno-zimowej. Dodatkowo w karcie znajdą się potrawy wegetariańskie oraz nowa gama deserów. W nowym menu Wars dostępna będzie również karta kaw.

Firma Wars powstała 1 kwietnia 1948 roku w strukturze Państwowego Biura Podróży Orbis jako Oddział Eksploatacji Wagonów Sypialnych i Restauracyjnych. W roku 1991 nastąpił podział przedsiębiorstwa na Przedsiębiorstwo Wagonów Sypialnych i Restauracyjnych Wars oraz Warszawskie Restauracje Dworcowe Wars.

W 1999 przedsiębiorstwo zostało przekształcenie w spółkę akcyjną ze 100% udziałem Skarbu Państwa, a od 2005 roku 50,2% akcji należy do PKP Intercity, a pozostałe walory do Skarbu Państwa.

W październiku 2009 roku Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) ogłosiło zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna 866.235 akcji, stanowiących 42,48% kapitału spółki Wars, jednak po negocjacjach z jedynym zainteresowanym - spółką Intercity - zrezygnowało ze zbycia akcji z powodu niesatysfakcjonującej ceny.

"Liczyliśmy się z możliwością odstąpienia przez MSP od negocjacji w sprawie nabycia pakietu akcji Wars. Wielokrotnie zdarzało się, że Ministerstwo Skarbu Państwa wstrzymywało swoje działania po czym ponownie zapraszało do negocjacji dlatego jesteśmy przekonani, iż niedługo znajdzie się podmiot, który w ramach procesu prywatyzacji nabędzie oferowane akcje" - skomentował Krzysztof Supa. Prezes zapewnił, że spółka będzie kontynuowała przyjętą strategię, polegającą na kreowaniu nowych źródeł dochodu i dalszej poprawie jakości usług, bez względu na wynik prywatyzacji. "Chcemy podnieść wartość naszej firmy" - podsumował.

Wars zapewnia przygotowanie wagonów, obsługę podróżnych w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia, a także usługi gastronomiczne w wagonach restauracyjnych i barowych oraz catering w wagonach pasażerskich. Obecnie operuje w 97 wagonach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wars spodziewa się zysku netto w wysokości ok. 1 mln zł w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl