SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiceminister finansów, Ludwik Kotecki został pełnomocnikiem rządu ds. euro

Podsekretarz stanu w ministerstwie finansów, Ludwik Kotecki został we wtorek mianowany na stanowisko rządowego pełnomocnika ds. euro, poinformował w czwartek minister finansów, Jacek Rostowski.

Wiceminister finansów, Ludwik Kotecki został pełnomocnikiem rządu
ds. euro

O stworzeniu takiego stanowiska poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Szef rządu mówił wówczas, że rolą pełnomocnika będzie przygotowanie Polski do wejścia Polski do ERM2 w połowie tego roku oraz przyjęcia euro w roku 2012. Do jego zdań ma należeć także monitorowanie sytuacji na światowych rynkach finansowych.

"Gdy sytuacja w Europie i sytuacja w Polsce każe nam się zastanowić nad zmianami terminu, nad korektami w 'mapie drogowej', to po to jest rządowy pełnomocnik ds. euro, by te potrzeby sygnalizować" - tłumaczył we wtorek Tusk

Pod koniec października rząd przyjął "mapę drogową", z której wynika, że intencją rządu jest, aby w 2011 r. Polska spełniała nominalne kryteria konwergencji. Pozwoli to, po wydaniu przez Komisję Europejską pozytywnej opinii dotyczącej wejścia Polski do strefy euro i uchyleniu derogacji przez Radę ECOFIN - na przyjęcie przez nasz kraj wspólnej waluty europejskiej 1 stycznia 2012 r. i stanowić będzie ukoronowanie procesu integracji z Unią Gospodarczą i Walutową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiceminister finansów, Ludwik Kotecki został pełnomocnikiem rządu ds. euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl