SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiceprezydent zablokował emisję fragmentu audycji w radiu

Wiceprezydent Olsztyna Tomasz Głażewski (PO) zażądał wstrzymania audycji w publicznej rozgłośni Radia Olsztyn pt. "Z archiwum IPN." Kierownictwo rozgłośni przychyliło się do jego wniosku.

Wiceprezydent zablokował emisję fragmentu audycji w radiu

Audycje "Z Archiwum IPN" są emitowane w publicznym radiu Olsztyn S.A. od kilku miesięcy i dotyczą m.in. współpracy publicznie znanych osób z aparatem bezpieczeństwa. Jej autorami są historyk IPN Paweł Warot i publicysta Łukasz Adamski. W czwartkowej audycji miały się pojawić m.in. informacje dotyczące domniemanego spotkania Głażewskiego ze służbą bezpieczeństwa.

W oświadczeniu przekazanym w czwartek Głażewski napisał, że w związku z otrzymanymi informacjami, iż w programie tym "może dojść do naruszenia jego dóbr osobistych" wystąpił do sądu o wstrzymanie emisji audycji i przedstawienie sądowi dokumentów, "na podstawie których autor sformułował tezy zawarte w programie".

Głażewski dodał, że podobne pismo skierował także do kierownictwa rozgłośni Polskiego Radia Olsztyn.

"Sąd ma dwa tygodnie na podjęcie decyzji w tej sprawie i do tego czasu z programu +Z archiwum IPN+ wycięliśmy kilkadziesiąt sekund dotyczących osoby pana Głażewskiego" - powiedział wiceprezes radia Leszek Sobański.

Sobański zastrzegł, że kierownictwo radia podjęło tę decyzję nie po to, by sprzyjać Głażewskiemu, ale po to, by nie narazić się na bezprawne działania.

"Jeśli sąd zakaże nam emisji tego fragmentu to się zastosujemy, a jeśli nie, to audycję wyemitujemy za dwa tygodnie w całości" - wyjaśnił Sobański.

Autor audycji Paweł Warot nie chciał ujawnić, jakie informacje znajdują się w wyciętym fragmencie audycji. Powiedział, że jego zdaniem to nie on powinien wyjaśniać opinii publicznej, o co w sprawie chodzi, ale powinien to zrobić Głażewski.

Warot podkreślił, że to, co miało być wyemitowane w audycji i tak zostanie opublikowane. "Te treści badam w związku z ogólnopolskim projektem IPN dotyczącym współpracy środowisk naukowych z aparatem bezpieczeństwa. Projekt badawczy zakończy się publikacją książkową" - podkreślił Warot.

Informacje o tym, że Głażewski miał kontakty z SB pojawiały się nieoficjalnie w Olsztynie od kilku miesięcy. Z informacji uzyskanych nieoficjalnie wynika, że kwestie ewentualnej współpracy z Głażewskim omawiał m.in. marszałek Jacek Protas, szef PO w regionie oraz miejscy radni.

Głażewski zapewnił w czwartek, że nigdy nie współpracował z SB i takie deklaracje złożył także w oświadczeniu lustracyjnym.

Tomasz Głażewski jest pierwszym wiceprezydentem Olsztyna i od czasu aresztowania prezydenta Czesława Jerzego M. kieruje pracami olsztyńskiego magistratu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiceprezydent zablokował emisję fragmentu audycji w radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl