SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wideo-rozmowy muszą poczekać

Jak przewidują specjaliści, wideo-rozmowy prowadzone w sieciach komórkowych pozostaną usługami niszowymi jeszcze co najmniej przez cztery lata

Jak przewidują specjaliści, wideo-rozmowy prowadzone w sieciach komórkowych pozostaną usługami niszowymi jeszcze co najmniej przez cztery lata. Ale w 2007r. dochód operatorów z tego segmentu usług wniesie już 1,5 mld Euro.

Jak wyjaśnia Chris Moller, analityk firmy Analysys, warunkami umożliwiającymi masową popularyzację wideo-rozmów w oparciu o sieci komórkowe będzie powszechny dostęp do telekomunikacyjnych łącz szerokopasmowych oraz wprowadzenie na rynek telefonów umożliwiających korzystanie z takiej usługi.

„Rosnąca szerokość dostępnego pasma powinna wspomóc przekształcanie się wideo-telefonii w usługę bardziej pożądaną, szczególnie w tych obszarach, gdzie zapotrzebowanie na takie usługi nie jest związane ze specyficznymi potrzebami klientów” – wyjasnił Moller.

Choć obecnie inicjatywa popularyzacji usług wideo-rozmów należy do operatorów sieci 3G, niemniej usługi tego typu niosą ze sobą potencjał do wykorzystania przez wszystkich operatorów łącz szerokopasmowych. „Zakres możliwych aplikacji wykorzystywanych w sieciach szerokopasmowych jest dużo większy niż oferują to sieci 3G, gdzie limitowane pasmo będzie ograniczać rynek głównie do zastosowań rozrywkowych” – dodał Moller.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wideo-rozmowy muszą poczekać

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl