SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów' z KRD

Niespotykaną dotychczas w Polsce kampanię walki z niesolidnymi płatnikami rozpoczyna Krajowy Rejestr Długów

Każda firma, która podpisze z nim umowę między 10 maja a 10 czerwca, będzie mogła przez trzy miesiące bezpłatnie dopisywać do Krajowego Rejestru Długów dowolną liczbę swoich dłużników.

Akcja pod nazwą „Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów”, ma wspomóc przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, które są najbardziej zagrożone utratą płynności finansowej przez nie płacących im niesolidnych kontrahentów. Jak zapowiada Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów, kampania będzie powtarzana co roku, „aż do ostatniego długu”. Patronat medialny nad nią objęła „Gazeta Bankowa” i „Puls Biznesu”.

– Nasza akcja to przede wszystkim ukłon w stronę małych i średnich firm, które z powodu zatorów płatniczych są najbardziej narażone na utratę płynności finansowej i bankructwo. Tymczasem sektor MSP wytwarza połowę Produktu Krajowego Brutto i tworzy 60 proc. miejsc pracy w Polsce. Walcząc z ich dłużnikami, tak naprawdę wspieramy rozwój gospodarczy i przeciwdziałamy bezrobociu – wyjaśnia kulisy kampanii Wiola Samborska, koordynator ds. marketingu i PR KRD.

Zgodnie z ustawą „O udostępnianiu informacji gospodarczych” korzystanie z Krajowego Rejestru Długów wymaga podpisania z nim umowy. Najtańszy miesięczny abonament z niej wynikający wynosi 75 złotych, a dopisanie każdego dłużnika kolejnych kilka złotych. Każda firma uiszcza też jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 225 zł. W ramach „Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów” nie będzie żadnych opłat z tytułu abonamentu, jednorazowa opłata aktywacyjna zostanie obniżona do 49 zł, a dopisywanie dłużników będzie bezpłatne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów' z KRD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl