SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WIG wzrośnie o kilkanaście procent w 2007 r.

Indeks WIG powinien wzrosnąć o kilkanaście procent w tym roku przy możliwych większych wahaniach cen, niż w 2006 roku, a wzrost PKB wyniesie powyżej 5% w 2007 roku.

W tym roku aktywa zgromadzone we wszystkich TFI wzrosną do 130-140 mld zł, uważa prezes ING TFI Sebastian Buczek.

"Piąty rok hossy na giełdzie będzie bardziej nerwowy od ubiegłego, ale jesteśmy nadal nastawieni pozytywnie" - powiedział Buczek podczas konferencji prasowej.

"W 2007 roku spodziewamy się wzrostu WIG o kilkanaście procent, nie można jednak wykluczyć większych wahań cen akcji" - dodał.

Zdaniem Buczka, tempo wzrostu gospodarki jest wysokie i przez najbliższe lata utrzyma się na poziomie powyżej 5%. Poprawiają się także wyniki spółek, jednak pewnym zagrożeniem mogą być wysokie wyceny średnich i mniejszych spółek.

Rynkowi akcji będą sprzyjać zakupy funduszy inwestycyjnych oraz emerytalnych. Według szacunków ING pierwsze z nich w ubiegłym roku zakupiły akcje o wartości 20 mld zł, drugie - 2,5-3,0 mld zł. W najbliższych 2-3 miesiącach ING spodziewa się także kolejnego wysypu ofert na rynku pierwotnym.

Zdaniem Buczka, dalszy dynamiczny wzrost PKB i wyższe płace mogą zaowocować wzrostem inflacji w drugiej połowie roku. Zarządzający ING spodziewają się także podwyżki stóp procentowych w drugim półroczu.

"Przy utrzymaniu wysokich stóp procentowych rynek obligacji będzie zachowywał się słabiej. Zalecamy bardziej krótkoterminowe obligacje, które są mniej narażone na ewentualny wzrost inflacji" - powiedział Buczek.

W 2006 roku aktywa ING Investments Management wzrosły o 73,3% do 15,7 mld zł.

Głównym motorem wzrostu aktywów były fundusze INF TFI, szczególnie fundusze detaliczne, w których klienci ulokowali 9,96 mld zł aktywów w porównaniu z 4,49 mld zł rok wcześniej.

Aktywa wszystkich funduszy inwestycyjnych ING wzrosły do 12,7 mld zł na koniec 2006 roku wobec 6,7 mld zł rok wcześniej.

W tym roku ING TFI stawia na trzy produkty w ramach funduszu parasolowego: uruchomiony 12 grudnia ING Subfundusz Budownictwa i Nieruchomości Plus, który na koniec stycznia zarządzał aktywami wysokości 770 mln zł, ING Subfundusz Selektywny Plus oraz ING Subfundusz Stabilnego Wzrostu Plus (ING FIO Stabilnego Wzrostu).

Zdaniem prezesa, w tym roku największym zainteresowaniem inwestorów będą nadal cieszyły się banki, spółki budowlane, informatyczne oraz spółki skoncentrowane na sprzedaży detalicznej.

W 2006 roku najlepiej sprzedawały się subfundusze oferowane w ramach funduszu parasolowego ING Parasol SFIO, którego aktywa na koniec grudnia wyniosły 3,93 mld zł i stanowiły niemal 40% aktywów wszystkich funduszy detalicznych ING IM.

"Jeśli dojdzie do zmiany w przepisach, to jest niemal pewne, że fundusze parasolowe wyprą z rynku fundusze tradycyjne i pod koniec tego roku będą stanowiły 100% funduszy detalicznych" - uważa Buczek.

Zdaniem prezesa ING TFI aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosną w tym roku do 130-140 mld zł.

"Na koniec ubiegłego roku prognozowaliśmy, że w tym roku będzie to wzrost o 20% do 120 mld zł. Wydaje się, że to był szacunek bardzo ostrożny, bo możemy mówić o 130-140 mld zł na koniec 2007 roku" - powiedział Buczek.

ING TFI spodziewa się, że aktywa detalicznych funduszy inwestycyjnych zgromadzonych w spółce wzrosną o około 50% w tym roku, a dla rynku wzrost ten wyniesie 30-40%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WIG wzrośnie o kilkanaście procent w 2007 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
v444v
zobacz sobie też tu:

http://wig-20.blogspot.com
http://mwig40.blogspot.com
odpowiedź