SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska na plusie

Portal internetowy Wirtualna Polska podtrzymuje plany, że rok 2004 zakończy niewielkim dodatnim zyskiem

Portal internetowy Wirtualna Polska podtrzymuje plany, że rok 2004 zakończy niewielkim dodatnim zyskiem EBITDA. Według planów w 2003 r. przychody spółki wzrosną do 33,7 mln zł, z 29,6 mln zł w 2002 r. - poinformował Marek Borzestowski, prezes portalu.

"Planujemy, że w 2004 r. będziemy mieć pozytywne EBITDA" - powiedział Borzestowski na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami. W 2002 r. przychody portalu wyniosły 29,6 mln zł, a wskaźnik EBITDA był ujemny i wyniósł 23,8 mln zł.

Spółka prognozuje, że w 2003 r. wartość sprzedaży osiągnie 33,7 mln zł, a wskaźnik EBITDA wyniesie minus 11,9 mln zł. Zdaniem Borzestowskiego wzrost przychodów w 2003 r. spowodowany jest m.in. dynamicznie rosnącą sprzedażą reklam.

Yann Gontard, prezes należącej do Telekomunikacji Polskiej spółki TP Internet, większościowego właściciela portalu, poinformował, że w najbliższym czasie, po rozwiązaniu konfliktu między akcjonariuszami WP, możliwa będzie fuzja portalu z TP Internet. "Obecnie jednak jest za wcześnie, by mówić, na jakich zasadach odbędzie się ta fuzja" - powiedział Gontard.

Borzestowski poinformował, że w sierpniu NWZA Wirtualnej Polski zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego portalu, w wyniku czego miało być pozyskane ponad 38 mln zł. Część z tej kwoty (24 mln zł) miała zostać przeznaczona na spłatę zadłużenia wobec TP Internet, a reszta na bieżącą działalność i inwestycje portalu.

Jednak uchwałę tą zaskarżył Jacek Kawalec, członek zarządu WP, oraz akcjonariusze mniejszościowi portalu - Grabski Inwestycje Finansowe Sp. z o.o. i Key7 Investments Sp. z o.o. Akcjonariusze ci twierdzili, że uchwały NWZA naruszyłyby ich interesy.

Borzestowski poinformował, że zarząd WP zaskarżył postanowienie sądu o zabezpieczeniu roszczeń tych akcjonariuszy i spodziewa się, że decyzja sądu apelacyjnego zapadnie w najbliższych tygodniach.

Obecnie największymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski są TP Internet (ma 55,83% akcji portalu), Prokom Internet (21,57%), Grabski Inwestycje Finansowe (14%) i Key7 Investments (5,55%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska na plusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl