SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska pokazuje „#dziejesienażywo” z nowego studia, w kanale WP zagraniczne seriale i program Orłosia o 16:50

W środę Wirtualna Polska zacznie nadawać internetowe pasma „#dziejesienażywo” z nowego studia, a jako dziennikarze portalu zadebiutują Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica i Igor Sokołowski. W ramówce kanału WP oprócz tych programów znajdzie się wiele zagranicznych seriali oraz prowadzony przez Macieja Orłosia serwis informacyjny, który będzie emitowany o godz. 16:50.

Kamila Biedrzycka-Osica, Igor Sokołowski i Małgorzata Serafin, fot. twitter.com/KBiedrzycka Article

W nowym, większym studiu telewizyjnym Wirtualnej Polski znajduje się ściana z ekranami przeniesiona z poprzedniego studia oraz kanapa na ruchomym podeście, którą można ustawiać w różnych miejscach pomieszczenia. Będą tam realizowane różne programy - zarówno publicystyczne, jak i lifestylowe. Studio było budowane od wiosny br., wydano na to ok. 5 mln zł.

Pierwsze, mniejsze studio WP będzie teraz służyć jako studio wirtualne. Od połowy września jest tam realizowany codzienny cykl wywiadów „WP Rozmowa”.

Jak poinformował Michał Brański, wiceprezes Wirtualnej Polski ds. strategii, w nowym studiu od środy będzie realizowane dwugodzinne pasmo na żywo „#dziejesięnażywo”. Pierwsza część będzie dotyczyć tematyki politycznej, społecznej i gospodarczej, a druga - spraw lifestylowych i rozrywkowych. WP od jesieni ub.r. do lipca br. emitowała już taki program, przy czym jego druga część była nadawana po południu (każdy odcinek notował średnio 300 tys. odtworzeń).

Gospodarzami pierwszej części „#dziejesięnażywo” będą teraz przede wszystkim Kamila Biedrzycka-Osica, Małgorzata Serafin i Igor Sokołowski, którzy wiosną ub.r. odeszli z TVP Info. Po raz pierwszy poprowadzą program w środę, a wydanie będzie zdominowane tematem wyborów prezydenckich w USA. Prowadzący będą rozmawiać z politykami i komentatorami, a także łączyć się z Leszkiem Krawczykiem, od ponad miesiąca amerykańskim korespondentem WP.

„#dziejesięnażywo” tak jak poprzednio będzie nadawane od poniedziałku do piątku. Michał Brański w transmisji na fanpage’u WP Wiadomości zapowiedział, że pasmo docelowo zostanie wydłużone do 2,5 godziny i trafi do ramówki kanału telewizyjnego WP, który zacznie nadawanie 2 grudnia na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Jako eksperci i prowadzący mają pojawiać się również Małgorzata Ohme i Tomasz Machała, którzy niedawno zaczęli pracę w Wirtualnej Polsce na stanowiskach menedżerskich. - Od 9 listopada do 2 grudnia będziemy się rozgrzewać, próbować w boju - zapowiedział Brański.

W zeszłym tygodniu Wirtualna Polska oficjalnie potwierdziła, że w nowej stacji codzienny serwis informacyjny będzie prowadził Maciej Orłoś, poprzednio przez ponad 20 lat gospodarz „Teleexpressu” w TVP1. Teraz podano, że 15-minutowy program będzie emitowany o godz. 16:50.

Ponadto ramówkę WP będą wypełniać przede wszystkim zagraniczne seriale - kryminalne, kostiumowe, sagi rodzinne, m.in. „The Fall”, „Most nad Sundem”, „Junior Doctors” (od poniedziałku do piątku o godz. 19:30), „Stripped” (od poniedziałku do piątku o godz. 23:00), „The Manor House” i „Sześć sióstr”. Filmy fabularne będą nadawane głównie w weekendy. W kanale rocznie będzie emitowanych ponad 900 godzin premierowych produkcji.

 

W bieżącym i przyszłym roku Wirtualna Polska na kanał WP przeznaczy ponad 23,1 mln zł, a w kolejnych dwóch latach - 25-26 mln zł (w tym 13,5 mln zł opłaty koncesyjnej za 10 lat). W przyszłym roku stacja ma zanotować 0,5-0,6 proc. udziału w rynku tv i 13,9 mln zł wpływów reklamowych, w 2018 roku - 1-1,1 proc. udziału i 28,3 mln zł wpływów, a w 2019 roku - 1,2-1,4 proc. udziału i prawie 39 mln zł wpływów. W 2018 roku ma osiągnąć rentowność (3,4 mln zł zysku EBITDA), a w 2019 roku mieć już 12,9 mln zł EBITDA.

Szefem WP od wiosny br. jest Wojciech Pawlak, wcześniej m.in. dyrektor TVP2, a dyrektorem programowym - Michał Brański.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska zanotowała 189,2 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 30,2 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 20,99 mln zł zysku netto.

W środę nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zaczyna kanał Nowa TV (należący do ZPR Media), w którym programy informacyjne i publicystyczne będą przygotowywać i prowadzić m.in. Jarosław Kulczycki, Beata Tadla, Marek Czyż i Tomasz Sekielski. 15 października wystartował już kanał Zoom TV (w jego ramówce są m.in. produkowane i emitowane przez Onet programy Jarosława Kuźniara, Tomasza Jachimka i Bartosza Węglarczyka). Z kolei 2 grudnia ruszy stacja Metro (należąca do Agory).

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska pokazuje „#dziejesienażywo” z nowego studia, w kanale WP zagraniczne seriale i program Orłosia o 16:50

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Kolejne wiadomości warszawskie nazywane szumnie programem informacyjnym, jeżeli stanie się coś na prowincji to bez ludzi w terenie się leży i robi pod siebie opowiadając o czymś ze studia z mapką google, ewentualnie telefon.
19 8
odpowiedź
User
Dobra rada
Do prezesów z WP. Nie lansujcie tak TM. Cała branża huczy od plotek dot. jego poczynań. Sami zeście zrobili z tego nagranie video i poszło w świat. Zaraz bomba wybuchnie i będzie bardzo smierdzialo.A juz widac ze z powaznego portalu robi wam natemat bis.
16 8
odpowiedź
User
ewa
Do prezesów z WP. Nie lansujcie tak TM. Cała branża huczy od plotek dot. jego poczynań. Sami zeście zrobili z tego nagranie video i poszło w świat. Zaraz bomba wybuchnie i będzie bardzo smierdzialo.A juz widac ze z powaznego portalu robi wam natemat bis.a co to jest TM ?
10 8
odpowiedź