SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aleksander Wilewski kandydatem do rady nadzorczej Wirtualnej Polski

Aleksander Wilewski - założyciel agencji Clickad, obecnie związany z firmami Guldbrev, Total Fitness i Egain Systems - będzie kandydatem do rady nadzorczej Wirtualnej Polski.

Aleksander Wilewski Article

Jako kandydat do rady nadzorczej Wirtualnej Polski Wilewski zostanie zgłoszony przez East Capital, jednego z akcjonariuszy WP, podczas walnego zgromadzenia spółki zaplanowanego 26 kwietnia.

Innym z ogłoszonych już kandydatów do rady nadzorczej WP jest Piotr Walter, w przeszłości m.in. dyrektor generalny i prezes zarządu TVN oraz wiceprezes Grupy ITI. Jego kandydaturę popiera trzech członków zarządu WP mających większość akcji firmy.

Dlaczego kandydatem będzie Aleksander Wilewski? - Posiada szerokie i znaczące doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych rodzajów działalności gospodarczej, które doprowadza do operacyjnej efektywności i sukcesu finansowego - napisano w jego biogramie w raporcie giełdowym WP.

Wilewski obecnie prowadzi w Szwecji firmę Guldbrev działającą w sektorze handlu internetowego. Jest też członkiem zarządu firm Total Fitness i Egain Systems. Założył i przez kilka lat zarządzał jako prezes agencją marketingu internetowego Clickad, w 2006 roku przejętą przez fundusz private equity 3TS. Ponadto był dyrektorem marketingu i operacji w spółce Explorica w Stanach Zjednoczonych.

Z końcem lutego br. z rady nadzorczej Wirtualnej Polski odeszli Magdalena Pasecka, Krzysztof Kulig i Tomasz Czechowicz, co jest związane ze sprzedażą akcji firmy przez European Media Holding oraz MCI. Część akcji od European Media Holding (za 177,1 mln zł) kupiły firmy należące do członków zarządu Wirtualnej Polski: Jacka Świderskiego, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty.

Obecnie w radzie nadzorczej Wirtualnej Polski są Jarosław Mikos (przewodniczący), Beata Barwińska-Piotrowska, Krzysztof Krawczyk, Magdalena Magnuszewska i Mariusz Jarzębowski.

W ub.r. Wirtualna Polska zanotowała 415,1 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 27,5 proc. więcej niż rok wcześniej) i 53,8 mln zł zysku netto (wobec 5,7 mln zł w 2015 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aleksander Wilewski kandydatem do rady nadzorczej Wirtualnej Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl