SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roszady wśród wydawców w Wirtualnej Polsce, odchodzi Tomasz Pstrągowski

Z redakcją Wirtualnej Polski żegna się Tomasz Pstrągowski, wydawca serwisu Książki.wp.pl. Nowym wydawcami strony głównej WP zostali natomiast Katarzyna Socha, Michał Gąsior i Justyna Olszówka - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Tomasz Pstrągowski zaczął pracę w Wirtualnej Polsce w lutym 2009 roku, przez pierwsze lata był dziennikarzem zajmującym się tematyką kulturalną, a w listopadzie 2014 roku objął funkcję wydawcy serwisu Książki.wp.pl.

W ostatnich latach Pstrągowski współpracował m.in. z Gram.pl, a wcześniej był związany m.in. z „Kurierem Kaszubskim” i kilkoma magazynami kulturalnymi. Specjalizuje się w tematyce komiksów.

Według naszych nieoficjalnych informacji w ostatnich dniach nastąpiły zmiany w zespole wydawców Wirtualnej Polski. Wydawcami strony głównej WP zostali Katarzyna Socha, Michał Gąsior i Justyna Olszówka, natomiast funkcję tę przestali pełnić Maciej Pawlikowski i Waldemar Ulanowski, którzy zostali wydawcami różnych sekcji portalu.

Wirtualna Polska nie potwierdza tych roszad. - Nie komentujemy polityki personalnej - przekazała nam Katarzyna Szczepanik, rzeczniczka prasowa firmy.

W styczniu br. z Wirtualną Polską rozstał się Wojciech Sosnowski, wieloletni szef wydawców strony głównej portalu. Szefem newsroomu został wtedy Marcin Ręczmin (poprzednio wydawca strony głównej WP), a jego zastępcami - Paulina Gumowska (wcześniej wydawczyni strony głównej) i Tomasz Grynkiewicz (który dalej jest redaktorem naczelnym serwisów ekonomicznych Grupy WP). Ponadto do zespołu wydawców strony głównej dołączyli Alicja Lipińska (wcześniej wydawczyni serwisu WP Facet) i Jacek Krawczewski (wcześniej szef wydawców o2).

Według badania Gemius/PBI w marcu br. portal WP zanotował 14,63 mln realnych użytkowników i 2,03 mld odsłon, a wszystkie strony i aplikacje Grupy Wirtualna Polska - 21,14 mln użytkowników i 3,18 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roszady wśród wydawców w Wirtualnej Polsce, odchodzi Tomasz Pstrągowski

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Frederyk
Ja to bym im proponował wszystkim zająć się stroną wp.pl. Bo zrobiła się wręcz koszmarna. Nawalili tego wszystkiego, że aż nie chce się tam nic przeglądać
39 9
odpowiedź
User
Marta P.
Olszowka i Socha sa wydawcami strony głównej o kilku lat, Gąsior nie jest wydawca strony głównej, tak samo jak Krawczewski. Niezłe brednie macie.
26 8
odpowiedź
User
34535
Wirtualna Polska zeszła na psy. To portal który 24 na dobę dzieki dziennikarzom z Newsweeka wali w Polskę i rząd. Niebywałe że w ogóle to wszystko się dzieje na taką skalę i nikt nie reaguje.
35 14
odpowiedź
User
Player
No nic z tego nie rozumiem. Przecież Waldek i Pawlikowski byli najdłużej stażem. Z tego, co pamiętam, jako jedyni z tego towarzystwa mieli spore doświadczenie dziennikarskie. To co się wydarzyło, że oni już nie są wydawcami, a zostają nimi osoby, z których większość nie napisała w życiu reportażu, nie robiła dziennikarskiego śledztwa, czy zwyczajnie nie pracowała w klasycznej redakcji , a ich doświadczenie to postudenckie zabawy w "redaktorów" w portalowym modelu kopiuj-wklej?
50 9
odpowiedź
User
Co tam się dzieje?
Czy oni nie rozumieją, że podstawą nowoczesnego, sprawiedliwego biznesu są ludzie? Ciagle ktoś odchodzi, ciągle kogoś wywalaja. Ludzie żyją w strachu z marnymi pensjami. Najlepsi się wykruszyli. Coś jest nie tak z tą firmą, skoro nie ma ciągłości zatrudnienia. Kapitał ludzki to najcenniejszy kapitał. Tylko przyzwoite, rozwinięte firmy to rozumieją. WP do nich nie należy.
27 8
odpowiedź