SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Wirtualnej Polski odchodzą Karolina Wierzbińska, Maciej Gajek i Wojciech Patatyn

Pracę w Wirtualnej Polski kończą właśnie redaktor naczelna serwisów lifestyle’owych i turystycznych Karolina Wierzbińska, wydawca strony głównej WP.pl Maciej Gajek i wydawca WP Tech Wojciech Patatyn - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Karolina Wierzbińska i Maciej GajekArticle

Według naszych informacji Maciej Gajek rozstał się z Wirtualną Polską z końcem grudnia, Karolina Wierzbińska odejdzie z końcem stycznia, a Wojciech Patatyn - nieco później.

Dziennikarze żegnający się z WP nie chcieli komentować powodów rozstania z firmą, nie podają też swoich planów zawodowych. - Lubię zmiany. Dziękuję za te dwa fantastyczne, intensywne lata. W styczniu jestem jeszcze w WP - napisała Karolina Wierzbińska na Facebooku. - Nie chciałbym komentować swoich dalszych planów zawodowych - powiedział nam Maciej Gajek.

Karolina Wierzbińska dołączyła do zespołu Wirtualnej Polski jesienią 2015 roku, objęła funkcję wydawcy serwisów lifestyle’owych, a potem została redaktor naczelną serwisów lifestyle’owych i turystycznych. Wcześniej przez sześć lat pracowała w Grupie Onet.pl, kolejno jako junior project manager, dziennikarka i redaktorka (zajmowała się tematyką mody i show-biznesu) oraz wydawca serwisu kobiecego VUMag.pl. Była również wiązana z TVN i Radiem Wawa.

Maciej Gajek przeszedł do Wirtualnej Polski w październiku ub.r., obejmując funkcję wydawcy strony głównej WP.pl. Wcześniej pracował w „Newsweeku” (jako wydawca serwisu internetowego), Religia.tv, Telewizji Polskiej i „Życiu Warszawy”.

Wojciech Patatyn był związany z Wirtualną Polską od 2007 roku. Początkowo był wydawcą WP.tv, potem wydawcą strony głównej, a w październiku ub.r. został wydawcą serwisu WP Tech. Wcześniej pracował w studenckim Radiu Kampus.

Spore roszady w newsroomie Wirtualnej Polski

Jesienią ub.r. z zespołem redakcyjnym Wirtualnej Polski rozstało się kilka osób. Tomasz Grynkiewicz, szef redakcji gospodarczej, przeszedł do firmy Netguru, a szefowa serwisów technologicznych Joanna Sosnowska - do DreamJay. WP połączyła redakcje WP Finanse, Money.pl i WP Tech, szefową wspólnego zespołu została Nino Dżikija (poprzednio związana z Grupą naTemat), a jej zastępcami - Sebastian Ogórek, Arkadiusz Braumberger i Mariusz Zmysłowski.

Z Wirtualną Polską pożegnali się też Monika Szymborska, która przez pół roku była dyrektor programową treści wideo i telewizyjnych, redaktor prowadzący WP Turystyka Jan Kaliński (pracował w WP przez 9 lat) oraz dziennikarz WP Sportowych Faktów Maciej Wojs (przeszedł do TVP Sport). Natomiast do redakcji serwisu WP Kobieta dołączają właśnie Katarzyna Sołtysik, Helena Łygas i Ewa Bukowiecka-Janik, poprzednio dziennikarki sekcji Bliss portalu naTemat.pl.

Obecnie Katarzyna Sołtysik obejmie funkcję redaktor naczelnej serwisów lifestyle’owych i turystycznych WP.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. strony i aplikacje internetowe Grupy Wirtualna Polska zanotowały 21,25 mln realnych użytkowników i 3,69 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 15 mln użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Wirtualna Polska Holding w pierwszych trzech kwartałach ub.r. osiągnęła 328 mln zł wpływów ze sprzedaży i 30,35 mln zł zysku netto, z czego 323,4 mln zł przychodów i 100,6 mln zł zysku EBITDA w segmencie internetowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Wirtualnej Polski odchodzą Karolina Wierzbińska, Maciej Gajek i Wojciech Patatyn

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kolejny po naTemat, sukces Machały
Kolejne "sukcesy" Tomasza Machały :)

Choć trzeba przyznać, że mocno trzeba się wysilic by ich oglądać. W kablówkach są to zwykle droższe pakiety. Można oglądać i z powietrza, ale wcześniej trzeba trochę się natrudzic by na balkonie (jeśli się go ma. Lemmingi na Białołęce mieszkają często w 20sto metrowych apartamentach bez balkonu, ze ślepą kuchnią)

Jednak nie tylko dostępność telewizji WP jest tu powodem odejsc i ciec w ramówce. Od samego początku oferta była nuda, praktycznie zero własnych materiałów, nie mówiąc już o dziennikarstwo śledczym które w tych nowych internetowych butach w Polsce po prostu nie istnieje.

Nie mieli pomysłu na siebie od początku.

Tomuś Machały wzorem swojego niedawnego pryncypala Lisa, tych osiągnięć albo nie skomentuje, albo opiszę to jako kolejne twórcze wyzwanie :))A prozę życia obserwujemy właśnie. Albo siedzisz w trzech dużych stacjach, albo jesteś za burtą.
odpowiedź
User
Daww
Kolejne transfery z natemat.pl do WP. Czemu mnie to nie dziwi?
odpowiedź
User
Honza
"Maciej Gajek przeszedł do Wirtualnej Polski w październiku ub.r." - szybki strzał
odpowiedź