SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirus MyDoom - straty do ćwierć miliarda

Straty spowodowane wirusem MyDoom mogą wynieść nawet 250 mln dolarów

Straty spowodowane wirusem MyDoom mogą wynieść nawet 250 mln dolarów, sugeruje serwis CNN. Straty miałyby być spowodowane zarówno zmniejszoną przez obecność wirusa wydajnością pracowników i systemów komputerowych, jak i wydatkami poniesionymi na zabezpieczenie komputerów.

Straty mogą być większe niż te, przypisywane działalności robaków SoBig czy Blaster. Ten pierwszy został oceniony na około 50 mln dolarów. MyDoom ma być od czterech do pięciu razy bardziej kosztowny. Jak przewidują cytowani przez CNN analitycy, największe straty poniosą małe i średnie przedsiębiorstwa. Ocenia się, że amerykański sektor MŚP będzie zmuszony wydać, w przeliczeniu na jedną firmę, około 48-58 tys. dolarów.

Przy stratach tej wielkości, nie powinny dziwić wysokości nagród, jakie oferują firmy sektora IT za informacje prowadzące do ujęcia autora MyDoom. SCO, podobnie jak wcześniej Microsoft w przypadku Blastera, zaproponowało 250 tys. dolarów za takie dane.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirus MyDoom - straty do ćwierć miliarda

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl