SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirusy kosztują

Według badań firmy Telewest, w ubiegłym roku, Brytyjczycy wydali na usuwanie skutków działalności wirusów komputerowych, prawie 3 miliardy funtów.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Telewest, przeciętny koszt naprawy komputera, który padł ofiarą wirusów, wyniósł w ubiegłym roku 260 funtów. Badania wykazały również, że 25% Brytyjczyków posiadających komputer, w razie ich awarii spowodowanej zainfekowaniem wirusem lub innym złośliwym programem, polega na własnych umiejętnościach i nie oddaje sprzętu do wyspecjalizowanego serwisu.
 
W grupie przebadanych, 12% posiadało stosowne zabezpieczenia w postaci programów antywirusowych oraz firewalli. Dodajmy, że 73% Brytyjczyków obawia się, że ich komputer może paść ofiarą złośliwego wirusa, programy typu spyware czy też hakera. Mimo tego ogromnego strachu 10% wyspiarzy przyznaje, że otwiera wiadomości e-mail pochodzące od nieznanych adresatów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirusy kosztują

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl