SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wkrótce rozmawiać z Eureko ws. PZU

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) chce w najbliższym czasie podjąć rozmowy z holenderskim koncernem Eureko w celu rozwiązania sporu dotyczącego PZU, zapowiedział we wtorek wiceminister skarbu Michał Chyczewski, podtrzymując wcześniejsze deklaracje nowego rządu.

Wkrótce rozmawiać z Eureko ws. PZU

"Na chwilę obecną nie wykluczamy żadnej drogi, ale nie oznacza to, że nie mamy woli porozumienia. Na pewno podejmiemy rozmowy z Eureko, ale zobaczymy, co Eureko zaproponuje i jakie będzie nastawienie drugiej strony" - powiedział Chyczewski w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes. Nie wykluczył jednak kontynuowania sprawy w sądzie arbitrażowym.

"Do spotkania z Eureko dojdzie szybko, ale nie chciałbym deklarować, czy to będzie ten, czy następny tydzień" - dodał.

W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Brukseli odrzucił wniosek Polski o unieważnienie decyzji Trybunału Arbitrażowego w Londynie, który w 2005 roku nakazał przekazać kontrolę nad PZU na rzecz Eureko.

"To, że wczoraj przegraliśmy tę sprawę w sądzie belgijskim to efekt, niestety, złej strategii przyjętej przez poprzedni rząd, my to w pewnym sensie odziedziczyliśmy i teraz musimy się z tym zmierzyć. To jest to główne wyzwanie, które przed nami stoi" - powiedział wiceminister.

Obecnie Eureko ma 33% minus jedna akcja PZU - m.in. przejęło walory zakupione przez Bank Millennium - i od dawna domaga się realizacji aneksu do umowy prywatyzacyjnej z 2001 roku. Skarb Państwa ma wciąż 55% akcji największego polskiego ubezpieczyciela.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wkrótce rozmawiać z Eureko ws. PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl