SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Władysław Bartoszewski nowym szefem RN PLL Lot

Akcjonariusze Polskich Linii Lotniczych Lot SA wybrali w czwartek Władysława Bartoszewskiego na przewodniczącego rady nadzorczej przewoźnika.

„NWZ powołało na przewodniczącego rady nadzorczej PLL Lot SA V kadencji prof. Władysława Bartoszewskiego” – podano w komunikacie.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie odwołało z rady nadzorczej reprezentującą Skarb Państwa Danutę Tyszkiewicz. Do RN powołani zostali, jako reprezentanci Skarbu Państwa, Antoni Marciniak i Andrzej Capiga, podał Lot.

Prof. Bartoszewski jest historykiem, był ministrem spraw zagranicznych w rządach Józefa Oleksego i Jerzego Buzka.

Akcjonariusze uzupełnili tym samym miejsce w RN zwolnione 19 grudnia przez przewodniczącego Piotra Czyżewskiego i Sławomira Lachowskiego, prezesa BRE Banku. Złożyli oni rezygnacje podczas posiedzenia rady, na której odbyło się głosowanie w sprawie odwołania ze stanowisk prezesa Marka Grabarka i dwóch członków zarządu: Piotra Dubno i Władysława Metelskiego, jak przypomina „Rzeczpospolita”.

Nowa rada powinna wkrótce rozstrzygnąć konkurs na stanowisko prezesa spółki. W środę upłynął termin zgłaszania kandydatów. Według „Rz”, zgłosiło się 10 chętnych. Otwarcie aplikacji ma nastąpić 6 lutego.

Wiceminister skarbu Maciej Heydel zapowiedział niedawno, że nowe władze Lotu mają być powołane do połowy lutego. Resort oczekuje, że do końca marca zarząd przedstawi strategię dla narodowego przewoźnika.

Obecnie 67,97% akcji Lotu posiada Skarb Państwa, a 25,1% akcji przewoźnika ma syndyk masy upadłościowej SAirLines BV, które w 1999 roku nabył od Skarbu Państwa szwajcarski holding SAirGroup, właściciel m.in. linii Swissair, które zbankrutowały w 2001 roku. Pozostałe 6,93% walorów to akcje pracownicze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Władysław Bartoszewski nowym szefem RN PLL Lot

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl