SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Właściciel Biedronki otworzy tanie apteki

Jeronimo Martins zapowiada pierwszą aptekę, 500-600 mln zł inwestycji w 2007 r.

Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów spożywczych Biedronka, zapowiada, że w 2007 roku poziom inwestycji będzie zbliżony do poziomu z 2006 roku, kiedy wyniósł 500-600 mln zł rocznie. Jednocześnie spółka zapowiada, że być może pod koniec tego roku zostanie, w ramach testu, otwarta pierwsza apteka.

„W 2007 roku chcemy utrzymać poziom inwestycji z poprzednich lat, który wynosi ok. 500-600 mln zł” – powiedział dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja Pedro Pereira da Silva podczas konferencji prasowej.

Ponadto da Silva poinformował, że spółka planuje również, w ramach sprawdzenia rynku, otworzyć 1-2 apteki, być może jeszcze pod koniec roku.

„Zamierzamy wykonać coś w rodzaju testu i otworzyć 1-2 apteki. Potem wyciągniemy z tego wnioski” – powiedział da Silva.

Pod koniec sierpnia media donosiły, że Jeronimo Martins zamówił badania polskiego rynku farmaceutycznego, aby określić zasadność otwarcia w Polsce dużej sieci aptek.

Da Silva podkreślił również, że Jeronimo Martins zamierza aktywnie uczestniczyć w konsolidacji rynku sprzedaży detalicznej.

Zapytany o to, czy spółka w najbliższym czasie planuje przejęcia na tym rynku, da Silva odpowiedział: „Planujemy być jednym z tych, którzy przetrwają na rynku polskim”.

„W Polsce nadal jest bardzo dużo graczy na tym rynku. W średnim okresie oceniam, że rynek będzie się intensywnie konsolidował” – powiedział.

Jednocześnie podtrzymał zapowiedzi, że spółka nie wyklucza wejścia na warszawską giełdę.

„Decyzja o wejściu na giełdę jest decyzją finansową. Jeśli będziemy planować podwyższenie kapitału, oferta publiczna będzie jednym z rozwiązań. Nigdy tego nie wykluczaliśmy” – powiedział.

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów detalicznych Biedronka, liczącej 900 placówek. Firma zatrudnia 14 tys. pracowników. Od 1995 roku zainwestowała w Polsce blisko 2 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Biedronki otworzy tanie apteki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl