SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Radia Maryja chce 25 mln zł odszkodowania

Fundacja Lux Veritatis chce 25 mln zł odszkodowania od NFI Midas oraz CenterNet, za zerwanie umowy na świadczenie usług telefonii komórkowej wRodzinie.

Właściciel Radia Maryja chce 25 mln zł odszkodowania

Jak podano wczoraj w komunikacie, NFI MIDAS otrzymał od Fundacji Lux Veritatis, wezwanie do wykupu weksla (wypełnionego 30 lipca 2010 r.) na kwotę 5.000.000,00 zł, stanowiącego zabezpieczenie zapłaty kary umownej zastrzeżonej w umowie. Także wczoraj spółka CenterNet poinformowała, że Fundacja Lux Veritatis wezwała ją do wykupu weksla wypełniony w dniu 30 lipca 2010 roku na kwotę 20.000.000,00 zł.

- Z informacji uzyskanej od Zarządu CenterNet wynika, iż prowadzone są obecnie rozmowy z FLV mające na celu polubowne rozwiązanie istniejącego konfliktu. Biorąc pod uwagę wyjaśnienia udzielone przez Zarząd CenterNet, zarówno te zawarte w piśmie z dnia 3 sierpnia 2010 roku, jak również te, o których Fundusz informował w raportach bieżących nr 29/2010 z dnia 23 lipca 2010 roku oraz nr 30/2010 z dnia 23 lipca 2010 roku, Zarząd Funduszu stoi na stanowisku, że roszczenie FLV wobec Funduszu, jak również wobec CenterNet, z tytułu wykupu weksli jest bezzasadne i w przypadku dalszego dochodzenia przez FLV w/w roszczenia wobec Funduszu będzie je kwestionował we właściwy proceduralnie sposób – podano w komunikacie.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca Fundacja Lux Veritas (właściciel Radia Maryja i TV Trwam) podjęła decyzję o wypowiedzeniu umowy firmie CenterNet, w zakresie prowadzenia projektu telefonii komórkowej wRodzinie. Fundacja zarzucała, że nie doczekała się wprowadzenia dostępu do internetu, roamingu, poczty głosowej, MMS-ów czy SMS-ów Premium. Operator miał także nie regulować swoich zobowiązań wynikających z umów podpisanych z podmiotami uczestniczącymi w projekcie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Radia Maryja chce 25 mln zł odszkodowania

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anty
chyba im się całkiem pod kopułą poyebało pasożytom
odpowiedź
User
anty
chyba im się całkiem pod kopułą poyebało pasożytom
odpowiedź
User
LEON
Jedna rzecz mnie zastanawia? Dlaczego radio Maryja jeszcze istnieje? Już dawno to gniazdo szatana i sekta moherów dawno powinna przestać istnieć! Choćby za nie płacenie podatków , jątrzenie,i nawoływanie do obalenia ustroju!!!!!!! A Rydzyk powinien być zamknięty w więzieniu lub jakimś klasztorze o podwyższonym rygorze zakonnym!
odpowiedź