SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

wPolsce.pl w pierwszej sieci kablowej, niebawem dwa razy więcej programów na żywo

W najbliższym czasie kanał wPolsce.pl pojawi się w ofercie sieci kablowej Jambox, Fratria prowadzi też rozmowy z innymi operatorami kablowymi. Stacja będzie rozbudowywać swoją ramówkę o kolejne programy na żywo i magazyny.

Article

wPolsce.pl działa od połowy czerwca br. jako serwis z wideo na żywo. Jest w nim nadawane codziennie kilkugodzinne pasmo publicystyczne, w którym dziennikarze „W Sieci” i wPolityce.pl rozmawiają z politykami, ekspertami z różnych dziedzin oraz publicystami.

Początkowo na stronie było nadawane ok. trzech godziny programów na żywo, a od września jest to ok. sześciu godzin (m.in. cotygodniowy magazyn Piotra Barełkowskiego). Od sierpnia redaktor naczelną wPolsce.pl jest Agata Rowińska.

- Konsekwentnie rozbudowujemy nasz projekt telewizyjny. Zaczęliśmy od emisji sygnału wPolsce.pl w internecie, na stronie telewizji, na portalu wPolityce.pl, w mediach społecznościowych. To był dobry ruch, który od razu zapewnił nam stosunkowo dużą widownię. Ale, jak zapowiadaliśmy, chcemy, by rozwinięty już projekt telewizyjny wPolsce.pl znalazł się we wszelkich dostępnych nam kanałach dystrybucji - opisuje Agata Rowińska.

W zeszłym tygodniu Fratria otrzymała od KRRiT koncesję na nadawanie wPolsce.pl w sieciach kablowych i satelitarnych. Firma poinformowała, że porozumiała się już z operatorem sieci kablowej Jambox co do włączenia kanału do jej oferty.

- To początek ekspansji kanału w polskich telewizjach kablowych. Już dziś do stacji spływa wiele zapytań dotyczących możliwości włączenia nowej telewizji - zapowiada Piotr Barełkowski, odpowiedzialny za dystrybucję kanału.

Fratria zamierza dalej rozbudowywać wPolsce.pl. - Budujemy kolejne możliwości techniczne, wdrażamy nową oprawę i szkolimy zespół. Rozbudowujemy również ramówkę o nowe, interesujące formaty, dzięki czemu od startu telewizji 19 czerwca dwukrotnie zwiększyliśmy już długość programu na żywo. A w najbliższym czasie planujemy podwoić live raz jeszcze. Mamy dość spore ambicje, nie ukrywamy tego - podkreśla Agata Rowińska.

- Naszą ambicją jest zbudowanie popularnego kanału, który poprzez szybko reagującą, kompetentną publicystykę, wspartą rzetelnymi informacjami i programami magazynowymi, odnoszącymi się do bieżących wydarzeń, stanie się jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów, podobnie jak tygodnik „Sieci” i portal wPolityce.pl - dodaje Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii odpowiedzialny za redakcje.

Dołącz do dyskusji: wPolsce.pl w pierwszej sieci kablowej, niebawem dwa razy więcej programów na żywo

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gtre
Wszyscy znają jednego mistrza, który lubi być nazywanym prezesem, pana Henryka. To miszcz który wprowadzi tv na szczyty
25 15
odpowiedź
User
seba
oby programy były kosztowne
24 16
odpowiedź
User
df
nie dziękuję , mango już mam.
31 20
odpowiedź