SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wprost kontra Expert Monitor

Dyrektor Generalny AWR "Wprost" poddaje wątpliwość rzetelność prezentowanych i dostarczanych danych przez Expert Monitor

W piątek Amadeusz Król Dyrektor Generalny, Wiceprezes zarządu wystosował otwarty list do firmy w którym poddaje w wątpliwość rzetelność prezentowanych i dostarczanych danych przez firmę Expert Monitor. Oto treść listu:

- W związku z dostarczonym - w wykonaniu umowy z dnia 02 stycznia 2004r. - raportem  z monitoringu przychodów z reklam w mediach za miesiąc lipiec 2004r. Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej WPROST spółka z o.o. stwierdza, że dane zawarte w tym raporcie nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego.

Zgodnie z otrzymanym raportem, porównawczo w grupie tygodników dla następujących czasopism: POLITYKA, NEWSWEEK i WPROST wyniki badań wartości reklam w m-cu lipcu 2004r. - bez autopromocji - wykazują następujące dane :

NEWSWEEK PC - 6.336.370 pln, 

POLITYKA - 5.137.110 pln,

WPROST - 4.868.275 pln.

Stosując taką samą, jak stosowana przez EXPERT MONITOR, metodologię wyceny przychodów z reklam dla w.w.  czasopism, dokonaliśmy własnego badania w wyniku którego  uzyskaliśmy dane, znacznie odbiegające od tych zawartych w raporcie. I tak, według naszych ustaleń wartość sprzedaży reklam, bez autopromocji, przedstawia się następująco :

NEWSWEEK - 5.205.548 pln, 

WPROST - 4.021.550  pln,

POLITYKA - 3.303.975  pln.

Tak istotne rozbieżności w wynikach badań poddają w wątpliwość rzetelność prezentowanych i dostarczanych przez Waszą Spółkę danych, a co za tym idzie, należyte wykonanie zobowiązań wynikających z zawartej umowy. Takie działanie oprócz naruszenia warunków umowy naraża spółkę AWR WPROST na szkodę, za którą odpowiedzialność ponosić będzie EXPERT MONITOR.

 Wobec powyższego wzywamy do niezwłocznego zaprzestania prezentowania nierzetelnych danych oraz usunięcia zaistniałych błędów i niezgodności w terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania - napisał Amadeusz Król.

W piątek nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami Expert Monitor.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wprost kontra Expert Monitor

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl