SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wrażliwy haker - kolejny wirus atakuje

Autor najnowszej wersji robaka Bagle w swoim „dziele” zawarł... wiersz

Bagle.Z to najnowsza mutacja „popularnego” robaka. Pojawianie się kolejnych mutacji tego wirusa to efekt walki jego twórców z osobami stojącymi za wirusem NetSky, dzięki czemu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Internecie pojawiło się kilkanaście mutacji tych dwóch wirusów. Ostatnia wersja Bagle jest jednak dość niezwykła. Rozprzestrzenia się szybko, gdyż autor zastosował inny od zazwyczaj stosowanych w robakach format pliku, pod którym ukrywa się wirus. Bagle.Z dołącza się do e-maila w wykonywalnym pliku panelu sterowania, co pomaga mu uśpić czujność wielu odbiorców feralnej wiadomości. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego najnowszą wersję Bagle można uznać za niezwykłą. W załączniku do wirusa znalazł się bowiem także... wiersz. Brzmi on następująco:

„Wyjątkowi ludzie robią wyjątkowe rzeczy

Które wykraczają poza normalność i ludzkie rozumienie.

Niestety ludzie nie pojmują dzikich czynów

Tak jak człowiek nigdy nie zrozumiał dzikiej przyrody”

Poetyckie ambicje twórców wirusów nie są nowym zjawiskiem. Za premierowy przypadek takiego reklamowania własnej poezji uważa się pierwszego wirusa zarażającego komputery Apple II, który na początku lat 80-tych wyświetlał wiersz twórcy wirusa na co 50-ej zainfekowanej maszynie. Tamten wiersz nie zachował się, twórczość autora Bagle.Z każe jednak mieć nadzieję, że wirusowa wojna nie przerodzi się w wymianę kolejnych grafomańskich poematów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wrażliwy haker - kolejny wirus atakuje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl