SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WSiP przypadnie Muzie?

Włodzimierz Czarzasty buduje

Mianowany niedawno minister skarbu Sławomir Cytrycki podjął pierwszą decyzję prywatyzacyjną. Wszystko wskazuje na to, że Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne nieodwołalnie przypadną w udziale wydawnictwu Muza.

Spółce, w której udziały posiada Włodzimierz Czarzasty - wedle dość zgodnej opinii mediów - główny "budowniczy" przyszłego imperium medialnego SLD.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to firma niepodzielnie panująca na rynku podręczników, odgrywająca ważną rolę edukacyjną. WSiP to także ogromne pieniądze. Bo jak wiadomo, podręczniki sprzedadzą się zawsze, nawet w dobie kryzysu.

Wygranie przez Muzę przetargu budzi ogromny sprzeciw. Wszak eksprezes, a obecnie główny udziałowiec Muzy Włodzimierza Czarzasty kojarzony jest ściśle - politycznie i towarzysko - z byłym i obecnym ministrem skarbu, a także z premierem Leszkiem Millerem. - Tak więc po stronie kupujących są osoby kojarzone politycznie z osobą ministra sprzedającego (minister Lewandowski).

Wygrany przetarg to jednak nie wszystko, bo Czarzasty - sekretarz Krajowej Rady Radiofonii - planuje jeszcze wejście na medialny rynek. - Muza wpisuje sobie w statucie działalność nadawczą, producentką w mediach... - wylicza Marek Jurek. Tak więc tworzy się wymarzona sytuacja dla tych, którzy chcą regulować rynek i jednocześnie na nim grać.

Czarzastego - nazywanego przez gazety pierwszym sekretarzem ds. mediów - środowisko niepublicznych mediów już od dawna zgodnie posądza o budowanie wielkiego medialnego SLD-owskiego koncernu medialnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WSiP przypadnie Muzie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl