SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WSiP zwołuje NWZ

Spółka chce zmienić RN na żądanie inwestorów finansowych.

Zarząd Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych SA (WSiP) zwołał – na wniosek inwestorów finansowych – nadzwyczajne walne zgromadzenie, na którym ma dojść do zmian w radzie nadzorczej spółki, podał WSiP w komunikacie w czwartek wieczorem. Nie ustalono jeszcze daty NWZ.
 
„Zarząd WSiP SA podjął przewidziane przepisami prawa czynności mające na celu zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w możliwie najbliższym terminie”
 
Walne zostało zwołane na prośbę: AIG Asset Management SA, AIG PTE SA, Pionier Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA i BPH TFI SA.
 
Porządek obrad NWZ obejmuje: ustalenie liczby członków rady nadzorczej, wybór RN w drodze głosowania oddzielnymi grupami oraz określenie wysokości wynagrodzenia członków rady, podano w komunikacie.
 
Najwięksi akcjonariusze WSiP to – według strony internetowej spółki – ALICO (pośrednio przez AIG OFE i AIG Asset Management; 10,24% głosów na WZ), Zbigniew Jakubas (wraz ze spółkami zależnymi; 8,12%), Pioneer Pekao Investment Management (5,73%), BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (5,06%). W wolnym obrocie znajdują się akcje uprawniające do 70,84% głosów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WSiP zwołuje NWZ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl