SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Współpraca Polkomtel i NFZ

Sieć Plus we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia opracowuje pilotażowy projekt informowania ubezpieczonych o programach badań profilaktycznych.

W ramach projektu uruchomiony zostanie SMS-owy system wzajemnej komunikacji NFZ i pacjentów zainteresowanych bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.

Wspólny projekt ma charakter bezprecedensowy. W początkowej fazie obejmie dwa etapy:
w pierwszym, o charakterze informacyjnym,  wskazanej przez NFZ grupie kobiet zostanie przekazana drogą SMS-ową informacja o możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych;
w drugim etapie zostanie uruchomiony system umożliwiający łatwą i szybką wzajemną komunikację pacjentek i NFZ – również za pośrednictwem SMS-ów. Dzięki niemu kobiety zakwalifikowane na badania będą mogły zarezerwować lub odwołać wizytę, uzyskując wcześniej informację o najdogodniejszym dla nich terminie badań oraz o lokalizacji najbliższej placówki medycznej przeprowadzającej badania. Rozwiązanie to będzie stosowane w przyszłości również w innych akcjach profilaktycznych, a także do rezerwacji wizyt u lekarza rodzinnego.

 
Narodowy Fundusz Zdrowia wybrał sieć Plus do realizacji tego przedsięwzięcia biorąc pod uwagę bogate doświadczenie operatora w realizacji projektów z zakresu telemedycyny i ochrony zdrowia. Specjaliści Polkomtel SA opracowali i wdrożyli dotychczas m.in. system SMS-owego zamawiania i odwoływania wizyt dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Telemonitoring Kardiologiczny poprzez telefon komórkowy oraz we współpracy z policją Numer Zgłoszeniowy SMS dla osób głuchoniemych, dostępny w ośmiu miastach Polski - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Współpraca Polkomtel i NFZ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl