SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wstrzymać prace o RTV

Nadawcy apelują o wstrzymanie prac nad nowelą o RTV

O wstrzymanie prac nad rządowym projektem noweli ustawy o radiofonii i telewizji zaapelowali ponownie do premiera Leszka Millera szefowie mediów komercyjnych.

Zwracają uwagę, że konflikt mediów z rządem jest niepotrzebny szczególnie obecnie - przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE.

"Apelujemy do pana tą drogą, poprzez media, o wysłuchanie nas, zrozumienie naszych racji, zażegnanie konfliktu, przed którym niechybnie staniemy, jeśli ustawa w obecnym kształcie wyjdzie z Sejmu" - zwracała się do premiera Wanda Rapaczyńska, prezes Agory, wydawcy "Gazety Wyborczej".

Podkreślała, że media prywatne nie walczą z nowelą "dla sportu, czy dla zasady", ale jest to dla nich "sprawa życia i śmierci".

Rapaczyńska zapowiedziała, że nadawcy będą walczyć przeciwko nowelizacji w obecnym kształcie "wszelkimi dopuszczalnymi w cywilizowanym społeczeństwie środkami".

Nadawcy - jak mówiła szefowa Agory - dziwią się, dlaczego rząd właśnie teraz przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE chce "pokłócić się" z mediami komercyjnymi.

"Przecież nasze zaangażowanie jest ważne w obliczu rosnących antyeuropejskich, antydemokratycznych, populistycznych nastrojów. Czyżby rząd uważał, ze wystarczą mu media publiczne?" - pytała i wskazywała: "Jeśli tak to niech porówna np. sobotnie serwisy informacyjne o szczycie: wspaniałe wydanie 'Faktów' w TVN z bezmyślną sieczką jako nadała telewizja publiczna, pełną błędów, pozbawioną myśli przewodniej".

Szefowie mediów prywatnych chcą ponownie spotkać się z premierem i przedstawić mu swoje zastrzeżenia do noweli. Dotyczą one przede wszystkim faworyzowania mediów publicznych kosztem prywatnych. Nadawcy twierdzą, że proponowane przez rząd przepisy zagrażają ich rozwojowi. Dlatego chcą, by rząd zgłosił w formie autopoprawki, bądź odrębnego projektu przygotowany przez nich, projekt tzw. małej noweli zawierający jedynie przepisy dostosowujące nasze ustawodawstwo do regulacji obowiązujących w UE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wstrzymać prace o RTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl