SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwa przestępstwa i ponad 40 wykroczeń w czasie ciszy wyborczej. Sondaż na „pasku” w Telewizji wPolsce.pl

W sobotę policja zanotowała dwa przestępstwa i 43 wykroczenia związane z przepisami dotyczącymi ciszy wyborczej. W Telewizji wPolsce.pl podczas powtórki programu pokazywano na „pasku” wyniki sondażu wyborczego.

Aleksandra Jakubowska, fot. Telewizja wPolsce.pl Article

Cisza wyborcza w związku z wyborami parlamentarnymi zaczęła się o północy z piątku na sobotę i potrwa w niedzielę do zaplanowanego o godz. 21 końca głosowania. W tym czasie zabronione jest m.in. prowadzenie agitacji na rzecz kandydatów i komitetów startujących w wyborach oraz publikacja wyników sondaży.

W sobotę po południu Komenda Główna Policji przekazała PAP-owi, że jak na razie zanotowano dwa przestępstwa i 43 wykroczenia związane z wyborami. Te pierwsze polegały na publikacji sondaży wyborczych, co stanowi naruszenie art. 500 Kodeksu wyborczego. Grozi za to grzywna wynosząca od 500 tys. zł do 1 mln zł.

Ponadto odnotowano 43 wykroczenia, z których 15 dotyczyło Kodeksu wyborczego - chodzi o 12 przypadków prowadzenia agitacji wyborczej i trzy przypadku umieszczania materiałów wyborczych. Pozostałe 28 incydentów dotyczyło Kodeksu wykroczeń - to dwie kradzieże plakatów wyborczych i 26 przypadków usuwania lub uszkadzania ogłoszeń

Sondaż na „pasku” w Telewizji wPolsce.pl

W sobotę w godzinach południowych w Telewizji wPolsce.pl wyemitowano na „pasku” wyniki sondażu wyborczego. Zwrócił na to uwagę na Twitterze Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Telewizja wPolsce.pl łamie ciszę wyborczą, publikując sondażowe wyniki poparcia dla partii politycznych. Jeśli za to nie będzie kary, to trudno wskazać, za co by mogła być - skomentował.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- A w której minucie? Bo od dwunastej leci mój program sprzed kilkunastu tygodni o zmianach klimatycznych - spytała publicystka Aleksandra Jakubowska współpracująca z Telewizją wPolsce.pl. - Na pasku - sprecyzował Słowik. - Niestety, wina systemu, który automatycznie pobrał tytuły z wczorajszego portalu wPolityce.pl - wyjaśniła Jakubowska.

- Bardzo możliwe. To na pewno będzie okoliczność łagodząca przy wymierzaniu kary - zaznaczył Patryk Słowik.

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. Telewizja wPolsce.pl zanotowała 0,003 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,002 proc. rok wcześniej.

Sondażowe wyniki głosowania zostaną podane zaraz po jego zakończeniu przez Telewizję Polską, Polsat i TVN. Nadawcy wspólnie zamówili badanie exit poll, które Ipsos będzie realizował przed 900 lokalami wyborczymi w całym kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwa przestępstwa i ponad 40 wykroczeń w czasie ciszy wyborczej. Sondaż na „pasku” w Telewizji wPolsce.pl

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2019
Zapewne cale 4 osoby zobaczyły ten sondaż czyli tyle ile średnio ogląda ten kanał.
33 4
odpowiedź
User
mb24
Lwica Lewicy dała się sprzedać za Karnowskie srebrniki.
25 8
odpowiedź
User
Analiza
Czyli ze 3 osoby widziały ten sondaż😂
21 13
odpowiedź
User
Dab
Najciekawsze jest to że ten kanał nadaje też w 4k. Fenomen wśród kanałów informacyjnych na świecie
11 1
odpowiedź
User
Król Absurdu
Biednemu wiatr w oczy...
1 1
odpowiedź