SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Wprost” zaskarży do SN wyrok w procesie z Kamilem Durczokiem

Michał M. Lisiecki, wydawca tygodnika „Wprost” (należącego do PMPG Polskie Media) zdecydował, że złoży do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną na prawomocny wyrok procesie z Kamilem Durczokiem. W czwartek Sąd Apelacyjny nakazał wydawcy i byłym dziennikarzom „Wprost” przeproszenie Durczoka i zapłacenie mu 150 tys. zadośćuczynienia.

Od lewej: Michał M. Lisiecki i Kamil DurczokArticle

O decyzji Michała M. Lisieckiego w tej sprawie poinformowała w piątek Paulina Piaszczyk, radca prawny PMPG Polskie Media. - Wyrok godzi w prawo do informacji o osobach publicznych realizowane przez niezależne media - uzasadniła.

Lisiecki to wydawca „Wprost”, a także prezes i główny akcjonariusz PMPG Polskie Media.

W czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok w procesie dotyczącym artykułu „Wprost” z lutego 2015 roku autorstwa Michała Majewskiego, Sylwestra Latkowskiego i Olgi Wasilewskiej. W tekście opisano pobyt Kamila Durczoka w mieszkaniu znajomej, w którym znaleziono też materiały pornograficzne, gadżety seksualne i biały proszek. Do tekstu dołączono wiele zdjęć pomieszczenia.

Durczok domagał się od wydającej „Wprost” spółki AWR Wprost (należy do PMPG Polskie Media) publikacji przeprosin (na okładce tygodnika i trzech kolejnych stronach „Wprost”) i 7 mln zł zadośćuczynienia. W maju 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że pozwani mają zamieścić przeprosiny i zapłacić Durczokowi 500 tys. zł. Natomiast Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok w zakresie przeprosin, a wysokość zadośćuczynienia obniżył do 150 tys. zł.

O wyroku PMPG Polskie Media poinformowała w czwartek w komunikacie giełdowym. - Sąd Apelacyjny przyznał rację AWR Wprost, że kwota zadośćuczynienia, której zapłaty domagał się w pozwie Kamil Durczok, a także kwota zasądzona przez sąd I instancji była rażąco wygórowana - zaznaczyła firma.

W ub.r. firma zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 9,4 proc. do 51,77 mln zł oraz 5,33 mln zł straty (wobec 7,99 mln zł zysku rok wcześniej).

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 15 472 egz.

Kamil Durczok pozwał też wydawcę i byłych dziennikarzy „Wprost” za kilka tekstów z początku 2015 roku, w których zarzucono mu mobbing w redakcji „Faktów” TVN. W procesie jako świadkowie zeznawali m.in. pracownicy TVN, jako ostatni w listopadzie 2016 roku zeznania złożył Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych. Sąd nadal nie wydał wyroku w tej sprawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Wprost” zaskarży do SN wyrok w procesie z Kamilem Durczokiem

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mux
Przy spadku sprzedaży do 15 000 egz. to może lepiej wypłacić kasę teraz, bo po kasacji to już może nie będzie z czego...
odpowiedź
User
Kinga
PMPG Polskie Media - RIP
odpowiedź
User
Robin
I tak Durczok zatopił Lisieckiego. Cieszę się.
odpowiedź