SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wygrane KRRiT

Dwa zwycięstwa KRRiT w Sądzie Najwyższym

Pierwszy od dłuższego czasu sukces KRRiT. 9 marca 2004 r. przed Sądem Najwyższym Rada wygrała dwie rozprawy kasacyjne.

Pierwsza sprawa dotyczyła odwołania Polskiej Korporacji Telewizyjnej Sp. z o. o. - nadawcy programu CANAL + Polska przeciwko Przewodniczącemu KRRIT w przedmiocie odwołania od decyzji Przewodniczącego KRRIT, nakładającej na nadawcę karę pieniężną w wysokości 100.000 zł za naruszenie Rozporządzenia KRRIT w sprawie szczegółowych zasad rozpowszechniania przez radio i telewizję audycji, które mogą zagrażać psychicznemu, uczuciowemu lub fizycznemu rozwojowi dzieci i młodzieży przez rozpowszechnienie w programie CANAL + Polska o godz. 20.00 filmu pt. "Malaria". Druga sprawa dotyczyła odwołania Telewizji Polskiej S.A. od decyzji Przewodniczącego KRRIT nakładającej karę pieniężną w wysokości 10.000 zł za naruszenie w/w Rozporządzenia KRRIT poprzez rozpowszechnienie o godz. 19.00 filmu pt. "W matni".

Obie kasacje złożone zostały przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji od wyroków Sądu Okręgowego w Warszawie, który w obu sprawach stwierdził, iż nie mają one negatywnego wpływu na rozwój moralny dzieci i młodzieży.

Sąd Najwyższy nie podzielił stanowiska Sądu Okręgowego, zmienił oba wyroki na korzyść KRRiT i oddalił oba odwołania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wygrane KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl