SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wymiana plików P2P jest legalna

Ściąganie plików muzycznych i filmowych z Internetu za pośrednictwem sieci p2p jest legalne

Kanadyjska Rada Prawa Autorskiego orzekła, że ściąganie plików muzycznych i filmowych z Internetu za pośrednictwem sieci p2p jest legalne. Rada powołała się przy tym na stosowny przepis, stanowiący iż dozwolone jest wykonywanie kopii utworu dla celów osobistego użytku.

Przepis ten odnosi się do wszystkich sytuacji, niezależnie od źródła utworu, a także bez względu na to, czy kopiowane dzieło było dostępne w autoryzowanej i zgodnej z prawem autorskim wersji. Rada stwierdziła zatem, że w kanadyjskim prawie brak podstaw do uznania ściągania plików za nielegalne, zarazem wskazała jednak, że zakazane pozostaje udostępnianie i dystrybucja online filmów i muzyki chronionej prawem autorskim.

Oczekiwano, że decyzja ta wywoła falę krytyki ze strony kanadyjskiego środowiska producentów muzycznych i filmowych, pierwsza ostro zareagowała jednak RIAA - Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Muzycznego. Organizacja z USA jest znana ze swojej bezpardonowej batalii przeciwko sieciom p2p, toczącej się w ciągu ostatniego roku.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wymiana plików P2P jest legalna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl