SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki Dialogu w pierwszym półroczu 2002 roku

W sieci Dialog dzwoni obecnie prawie 350 tysięcy linii, co czyni go największym niezależnym operatorem telefonii stacjonarnej w Polsce. Z usług firmy korzysta ponad 50 tysięcy internautów.

Przychody z działalności podstawowej spółki za pierwsze półrocze wyniosły ponad 173 mln zł i mają charakter rosnący. W drugim kwartale br. Dialog osiągnął nadwyżkę w przychodach w wysokości 7,5 mln zł w stosunku do założeń budżetowych.

Spółka prowadzi gruntowną restrukturyzację kosztów. W pierwszym kwartale br. zaowocowało to osiągnięciem oszczędności 6,5 mln zł w odniesieniu do kosztów założonych w budżecie. Tendencja ta została utrzymana w kolejnych 3 miesiącach: oszczędności w kosztach w drugim kwartale wyniosły 6,6 mln zł.

Począwszy od stycznia 2002 roku spółka już w sposób trwały osiągnęła dodatni zysk operacyjny EBITDA. W styczniu br. wyniósł on ok. 10 mln zł, a za pierwszy kwartał tego roku blisko 30 mln zł czyli o prawie 19 mln zł więcej od zakładanego w budżecie. Ta rosnąca tendencja utrzymuje się - po pierwszym półroczu EBITDA wyniosła ponad 53 mln zł. Zysk operacyjny EBIT po 6 miesiącach jest ujemny (-23 mln zł), niemniej korzystniejszy od założonego w budżecie o 8,7 mln zł.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki Dialogu w pierwszym półroczu 2002 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl