SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dentsu z 730 mln dolarów zysku, planuje zmianę polityki kadrowej

W 2016 roku japoński koncern Dentsu zanotował globalny zysk na poziomie 730 mln dolarów. Najwyższy wzrost zysków przyniósł spółce region EMEA, a 37 proc. przychodów Dentsu pochodziło z segmentu cyfrowego. Koncern zapowiada zmiany w traktowaniu pracowników mające zapobiegać ich przepracowaniu.

Article

Z raportu opublikowanego przez holding Dentsu wynika, że kwota 730 mln dol. zysku oznacza wzrost rok do roku o 0,5 proc. W całym ub.r. spółka zanotowała przychody w wysokości 7,3 mld dol., co oznacza wzrost o 2,4 proc. w zestawieniu z rokiem 2015.

Według Ad Age Datacenter pod względem osiągniętych przychodów Dentsu jest obecnie piątą firmą reklamową na świecie, po WPP, Omnicom Group, Publicis Groupe oraz Interpublic Group.

Działalność Dentsu na rynku japońskim przyniosła spółce w ub.r. wzrost zysku o 4,3 proc. Lepiej jednak było na rynkach zagranicznych, na których zysk zwiększył się w sumie o 5,7 proc. Regionalnie najwyższe wzrosty (6,9 proc.) zanotowano w regionie EMEA, natomiast na rynkach obu Ameryk wskaźnik ten wyniósł 3,1 proc.

W raporcie Dentsu planuje, że na koniec br. przychody koncernu z działalności poza Japonią będą stanowiły 55 proc. – w ub.r. było to 54 proc. W minionym roku 37 proc. przychodów Dentsu pochodziło z reklam w segmencie cyfrowym.

Przy okazji opublikowania wyników finansowych japoński holding zapowiedział, że wprowadzi poważne zmiany w swojej polityce dotyczące pracowników i sposobu ich funkcjonowania w firmie. Chodzi o wprowadzenie systemowych rozwiązań zapobiegających przypadkom przepracowania wśród pracowników.

Ta ostatnia zapowiedź jest konsekwencją afery, która doprowadziła do odejścia Tadashi Ishii z fotela prezesa Dentsu. Chodziło wówczas o przypadek samobójstwa jednej z menedżerek firmy spowodowanego przepracowaniem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dentsu z 730 mln dolarów zysku, planuje zmianę polityki kadrowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl