SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki pierwszej fali wspólnego projektu badawczego AMS i Polityki

23 maja 2005 r. przedstawiono wyniki pierwszej fali wspólnego projektu badawczego AMS SA i Polityki

Przeprowadzone w styczniu 2005 roku badanie miało na celu zbadanie efektywności nośników typu citylight na bazie kampanii „Paszportów Polityki” w wiatach przystankowych oraz zbadanie wpływu kampanii na sprzedaż tygodnika „Polityka”.

Badanie pokazało wzrost świadomości marki „Paszporty Polityki” o 79% w stosunku do pomiaru przed kampanią. W wyniku przeprowadzonej kampanii z użyciem nośników typu citylight sprzedaż dwóch reklamowanych numerów „Polityki” (nr 1 i 2) była wyższa średnio o 4 tysiące egzemplarzy w stosunku do tytułów niereklamowanych (nr 3 i 4).
Zbadano również postrzeganie nośników typu citylight, opinie mieszkańców miast na temat samych wiat, profil odbiorców reklam na citylightach oraz ich zwyczaje komunikacyjne. Główne wnioski to: w największych polskich aglomeracjach komunikacją miejską regularnie porusza się ponad 80% mieszkańców. Badanie potwierdziło, że profil pasażerów stanowi bardzo atrakcyjną grupę celową, przede wszystkim są to osoby młode, o wysokich dochodach; badanie pokazało również, że kadra zarządzająca i specjaliści są wbrew obiegowym opiniom grupą regularnie korzystającą z komunikacji miejskiej. Nośniki na wiatach przystankowych cieszą się bardzo wysokim stopniem akceptacji, nie tylko nie przeszkadzają, ale można powiedzieć, że są „lubiane”. Również same wiaty są wysoko oceniane, szczególnie pod względem czystości i funkcjonalności.

Pomiary na zlecenie AMS przeprowadził Ośrodek Badań Rynku i Opinii Mareco. Statystyki sprzedaży przekazała Spółdzielnia Pracy „Polityka”. Badanie objęło ponad 2 tysiące nośników typu citylight oraz 1000 respondentów. Kampania była prowadzona w pierwszej połowie stycznia i dotyczyła numeru 1 i 2 „Polityki”. W planach jest realizacja drugiej fali badania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki pierwszej fali wspólnego projektu badawczego AMS i Polityki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl