SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki Prokomu lepsze od oczekiwań dzięki Softbankowi

Wyniki Prokomu Software za III kwartał br. okazały się znacznie lepsze od oczekiwań rynkowych.

Według analityków wpływ na to miały dwa wysokie zyski Softbanku, które znacznie podniosły wynik całej grupy Prokomu oraz znacznie niższe koszty w grupie.

„Wyniki Prokomu trzeba uznać za raczej dobre, biorąc pod uwagę sytuację na rynku zamówień publicznych, w których ta spółka się specjalizuje. Zgodnie z oczekiwaniami sprzedaż była niższa niż w trzecim kwartale rok wcześniej, ale rynek nie spodziewał się, że tam bardzo widoczne będę efekty restrukturyzacji” – powiedział Włodzimierz Giller, analityk Deustche Banku.

„Mocno spadły koszty wynagrodzeń. W całej grupie obniżyły się one liczone razem z kosztami świadczeń socjalnych aż o 14 mln zł” – dodał.

Pozytywne przełożenie na rezultaty Prokomu miały też wyniki Softbanku konsolidowane przez grupę Prokomu.

Prokom Software miał 30,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2006 roku wobec 29,03 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 40,06 mln zł wobec 58,27 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody wyniosły 373,27 mln zł wobec 514,20 mln zł.

Zysk netto był lepszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 19,72 mln zł. Analitycy spodziewali się w tym okresie wyniku netto w wysokości od 15,9 do 21,4 mln zł.

Także zysk operacyjny przewyższył rynkowe oczekiwania, które były w przedziale od 33 mln zł do 42,2 mln zł przy średniej oczekiwań na poziomie 35,4 mln zł.

Kurs Prokomu nie zareagował na publikację lepszych niż przewidywania ekspertów wyników. O godzinie 11:35 za akcję gdyńskiej spółki płacono 123,70 zł po wzroście o 0,16%.

Według ostatnich zapowiedzi, zarządu Prokom chce w całym roku osiągnąć około 80 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Narastająco w I-III kw. 2006 roku grupa Prokomu miała 56,42 mln zł zysku wobec 46,26 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1.167,99 mln zł wobec 1.142,53 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki Prokomu lepsze od oczekiwań dzięki Softbankowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl