SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Fakt” liderem wśród dzienników w lutym. Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła do 98 tys. egz.

W lutym br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w lutym 2018 roku wyniosła 259 090 egz., czyli o 7,45 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce ze sprzedażą ogółem wynoszącą 123 574 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 6,18 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu - o 17,98 proc. do 98 192 egz. Jednocześnie dziennik ten zanotował najniższą miesięczną średnią sprzedaż ogółem w historii. Wynik tego dziennika po raz drugi w historii spadł do poniżej 100 tys. egz.

Oczko niżej znalazła się „Rzeczpospolita” (Gremi Media), której średnia sprzedaż ogółem zmniejszyła się w ciągu roku o 8,47 proc. Dziennik ten w lutym br. sprzedawał się w liczbie 45 069 egz.

Z kolei konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) znalazł się w zestawieniu na kolejnym miejscu ze średnim wynikiem na poziomie 38 112 egz., po spadku o 8,52 proc.

Wyniki średniej sprzedaży ogółem dzienników ogólnopolskich w 2017 i 2018 roku (dane ZKDP)

W lutym br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca największym wzrostem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pochwalić się mógł „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który zyskał tutaj 11,31 proc.

Z kolei najwięcej w tym ujęciu stracił „Dziennik Gazeta Prawna”, którego średnia sprzedaż ogółem zmalała o 16,72 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakt” liderem wśród dzienników w lutym. Sprzedaż „Gazety Wyborczej” spadła do 98 tys. egz.

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Racjonalny
Trochę mnie martwi spadek DGP - jedynej w tym zestawieniu gazety, która trzyma naprawdę wysoki poziom, prezentuje spectrum opinii i jest warta swojej ceny. Jeżeli druk odejdzie do lamusa i nie przedzierzgnie się płynnie w nawyk kupowania wydania elektronicznego, to marnie wróżę społeczeństwu. Wszyscy zmienią się w ekspertów od wszystkiego, a dziennikarz będzie tylko siepaczem w politycznej walce.
53 31
odpowiedź
User
mm
Dobrze widzieć że tak bardzo tracą Gazeta Wyborcza i Gazeta Polska - dwie tuby propagandowe napuszczające Polaków na siebie. Niestety kreatury z tych tub rozpełzły się jak karaluchy po innych mediach judząc dalej.
61 28
odpowiedź
User
Rozbawiony komunistami
Cieszą spadki w GW. Miłego dnia
odpowiedź
User
Sehn
Spada wszystkim (niestety) ale GW to istne Bizancjum z masą nieproduktywnych pracowników i dlatego te spadki dotykają i h najbrutalniej...
69 20
odpowiedź
User
Mad Max
Wyborcza made my day :)
79 36
odpowiedź