SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyrok w sprawie "Gazety Poznańskiej"

Oficyna Wydawnicza Wielkopolski nie złamała przepisów antymonopolowych.

5 kwietnia br., Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie „Gazety Poznańskiej”. Oficyna Wydawnicza Wielkopolski nie musiała zgłosić do Prezesa UOKiK zamiaru przejęcia tytułu prasowego „Gazeta Poznańska” - podano w komunikacje przesłanym wortalowi Wirtualnemedia.pl.

W lutym 2004 roku Prezes UOKiK wydał decyzję, która nakazywała Oficynie Wydawniczej Wielkopolski, m.in. zbycie majątku nabytego w 2003 r. od Prasy Poznańskiej Sp. z o.o., w tym prawa do wydawania tytułu prasowego "Gazeta Poznańska", jak również zobowiązała Oficynę Wydawniczą Wielkopolski do zapłaty kary pieniężnej w wysokości 235.850 zł z tytułu niezgłoszenia zamiaru koncentracji.

Oficyna Wydawnicza Wielkopolski odwołała się od tej decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w marcu 2005 r. zdecydował o umorzeniu postępowania w całości. Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że nie było podstaw do zgłoszenia koncentracji, bo przedmiotem sprzedaży nie było całe przedsiębiorstwo, lecz jego część oraz że Oficyna Wydawnicza Wielkopolski nie przejęła kontroli nad Prasą Poznańską Sp. z o.o.

W kwietniu 2005 r. Prezes UOKiK zaskarżył wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wnosząc o jego uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalając apelację Prezesa UOKiK, uprawomocnił wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  Oficyna Wydawnicza Wielkopolski nie złamała przepisów antymonopolowych. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyrok w sprawie "Gazety Poznańskiej"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl